kdepim-addons - en to eo translation catalogue (6 entries)

en: &Check Grammar (Grammalecte)
eo: &Kontroli Gramatikon (Grammalecte)

en: Grammalecte Plugin
eo: Grammalecte-kromprogramo

en: &Check Grammar (LanguageTool)
eo: &Kontroli Gramatikon (LanguageTool)

en: You do not use local instance.
    Your text will be sent to an external web site (https://languagetool.org/).
    Do you want to continue?
eo: Vi ne uzas lokan instancon.
    Via teksto estos sendata al ekstera retejo (https://languagetool.org/).
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Check Grammar with LanguageTool
eo: Kontroli Gramatikon per LanguageTool

en: LanguageTool Plugin
eo: LanguageTool-kromprogramo
