kdepim-addons - en to eo translation catalogue (20 entries)

[ctx: View->headers->]
en: &Brief Headers
eo: &Mallongaj Kapoj

en: Show brief list of message headers
eo: Montri mallongan liston de mesaĝkapoj

en: From:
eo: De:

en: To:
eo: Al:

[ctx: View->headers->]
en: &Enterprise Headers
eo: &Entreprenaj Kapoj

en: Show the list of headers in Enterprise style
eo: Montri la liston de kaplinioj en Enterprise-stilo

en: (resent from %1)
eo: (resendita de %1)

en: (receiver was %1)
eo: (ricevilo estis %1)

[ctx: To-field of the mail header.]
en: To:
eo: Al:

en: Date:
eo: Dato:

en: Bugzilla:
eo: Bugzilo:

en: MDN To:
eo: MDN Al:

en: Spam Status:
eo: Spam-Stato:

[ctx: View->headers->]
en: &Fancy Headers
eo: &Ŝikaj Kaplinioj

en: Show the list of headers in a fancy format
eo: Montri la liston de kaplinioj en fantazia formato

en: Attachments:
eo: Aldonaĵoj:

[ctx: View->headers->]
en: &Long Headers
eo: &Longaj Kaplinioj

en: Show long list of message headers
eo: Montri longan liston de mesaĝkapoj

[ctx: View->headers->]
en: &Standard Headers
eo: &Normaj Kaplinioj

en: Show standard list of message headers
eo: Montri norman liston de mesaĝkapoj
