kaddressbook - en to eo translation catalogue (114 entries)

en: Export CSV file…
eo: Eksporti CSV-dosieron…

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
eo: Eksporti kontaktojn al dosiero en komo disigita valorformato.

en: Import CSV file…
eo: Importi CSV-dosieron…

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
eo: Importi kontaktojn el dosiero en komo-disigita valorformato.

en: Which contact do you want to export?
eo: Kiun kontakton vi volas eksporti?

en: You have not selected any contacts to export.
eo: Vi elektis neniujn kontaktojn por eksporti.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
eo: <qt>Ne eblas malfermi dosieron <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblas malfermi dosieron <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
eo: Dialogo pri CSV-importo

[ctx: @label]
en: Importing contacts
eo: Importante kontaktojn

[ctx: @label]
en: File to import:
eo: Importenda dosiero:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
eo: Elekti csv-dosieron por importi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por komenci dosierelekton, kiu permesos al vi elekti csv-dosieron por importi.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
eo: Apartigilo

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
eo: Komo

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
eo: Agordi la kampan apartigilon al komo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se via csv-dosiero uzas la komon kiel kampan apartigilon.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
eo: Punktokomo

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
eo: Agordi la kampan apartigilon al punktokomo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se via csv-dosiero uzas la punktokomon kiel kampan apartigilon.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
eo: Tabulilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
eo: Agordi la kampan apartigilon al tab-signo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se via csv-dosiero uzas la tabuladon kiel kampan apartigilon.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
eo: Spacsigno

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
eo: Agordi la kampan apartigilon al spaca signo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se via csv-dosiero uzas la spacan signon kiel kampan apartigilon.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
eo: Aliaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
eo: Agordi la kampan apartigilon al kutima signo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se vi volas uzi iun alian signon kiel la kampan limigilon por la datumoj en via csv-dosiero.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
eo: Agordi la propran limsignon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
eo: Enigu propran signon por uzi kiel limsignalon. Se vi enigas pli ol 1 signon, nur la unua estos uzata kaj la ceteraj signoj estos ignoritaj.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
eo: Teksta citaĵo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
eo: Elekti la citilon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
eo: Elektu la signon, kiun viaj csv-datumoj uzas por "citi" la kampan limigilon se tiu signo okazas ene de la datumoj. Ekzemple, se la komo estas la kampa limigo, tiam ĉiu komo okazanta kun la datumoj estos "citita" per la signo specifita ĉi tie.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
eo: neniu

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
eo: Datformato:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
eo: <para><list><item>y: jaro kun 2 ciferoj</item><item>Y: jaro kun 4 ciferoj</item><item>m: monato kun 1 aŭ 2 ciferoj</item><item>M: monato kun 2 ciferoj</item><item>d: tago kun 1 aŭ 2 ciferoj</item><item>D: tago kun 2 ciferoj</item><item>H: horoj kun 2 ciferoj</item><item>I: minutoj kun 2 ciferoj</item><item>S: sekundoj kun 2 ciferoj</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
eo: <para>Specifu formaton por uzi por datoj inkluzivitaj en viaj csv-datumoj. Uzu la jenajn sinsekvojn por helpi vin difini la formaton:</para><para><list><item>y: jaro kun 2 ciferoj</item><item>Y: jaro kun 4 ciferoj</item><item>m: monato kun 1 aŭ 2 ciferoj</item><item>M: monato kun 2 ciferoj</item><item>d: tago kun 1 aŭ 2 ciferoj</item><item>D: tago kun 2 ciferoj</item><item>H: horoj kun 2 ciferoj</item><item>I: minutoj kun 2 ciferoj</item><item>S: sekundoj kun 2 ciferoj</item></list></para><para>Ekzemplo: "Y-M-D" respondas al dato kiel "2012-01-04"</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
eo: Teksta kodeko:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
eo: Elekti la tekstan kodekon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
eo: Elektu la signan kodigon de la datumoj en via csv-dosiero.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
eo: Preterlasi la unuan vicon de dosiero

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
eo: Preterlasi la unuan vicon de csv-dosiero dum importado

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas, ke la importo transsaltu la unuan vicon de la csv-datumoj. En multaj kazoj, la unua linio de csv-dosiero estos komenta linio priskribanta la ordon de la datumkampoj inkluzivitaj en la dosiero.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template…
eo: Apliki ŝablonon…

[ctx: @action:button]
en: Save Template…
eo: Konservi ŝablonon…

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
eo: Loka (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Microsoft Unicode
eo: Microsoft Unikodo

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
eo: Vi devas atribui almenaŭ unu kolumnon.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
eo: Ankoraŭ ne estas disponeblaj ŝablonoj.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
eo: Neniuj ŝablonoj haveblaj

[ctx: @title:window]
en: Template Name
eo: Ŝablon-nomo

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
eo: Bonvolu doni nomon por la ŝablono:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
eo: Ne povas malfermi enigdosieron.

en: Device is not open
eo: La aparato ne estas malfermita

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ŝablonon '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
eo: Elektado de ŝablono

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
eo: Bonvolu elekti ŝablonon, kiu kongruas kun la CSV-dosiero:

en: GMX address book file (*.gmxa)
eo: GMX-adreslibrodosiero (*.gmxa)

en: Import GMX file…
eo: Importi GMX-dosieron…

en: Import contacts from a GMX address book file.
eo: Importi kontaktojn el GMX-adreslibro-dosiero.

en: Export GMX file…
eo: Eksporti GMX-dosieron…

en: Export contacts to a GMX address book file.
eo: Eksporti kontaktojn al GMX-adreslibro-dosiero.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
eo: <qt>Ne eblas malfermi <b>%1</b> por legado.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
eo: %1 ne estas GMX-adreslibro dosiero.

en: Import From LDAP server…
eo: Importi De LDAP-servilo…

en: Import contacts from an LDAP server.
eo: Importi kontaktojn de LDAP-servilo.

en: Import LDIF file…
eo: Importi LDIF-dosieron…

en: Import contacts from an LDIF file.
eo: Importi kontaktojn el LDIF-dosiero.

en: Export LDIF file…
eo: Eksporti LDIF-dosieron…

en: Export contacts to an LDIF file.
eo: Eksporti kontaktojn al LDIF-dosiero.

en: LDif Files
eo: LDif-dosieroj

en: LDif Files (*.ldif)
eo: LDif-dosieroj (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
eo: Eksportotaj kampoj

[ctx: @option:check]
en: Private fields
eo: Privataj kampoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
eo: Eksporti privatajn kampojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la privatajn kampojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
eo: Laborejaj kampoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
eo: Eksporti komercajn kampojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la komercajn kampojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
eo: Aliaj kampoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
eo: Eksporti aliajn kampojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la aliajn kampojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
eo: Ĉifradoŝlosiloj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
eo: Eksporti ĉifrajn ŝlosilojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la ĉifradajn ŝlosilojn de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
eo: Eksporti bildojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la bildon de la kontakto al la eligdosiero de vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
eo: Eksporto-opcioj

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
eo: Montra nomo kiel plena nomo

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
eo: Eksporti montran nomon kiel plenan nomon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se vi volas eksporti la montran nomon de la kontakto en la plennoma kampo de la vCard. Ĉi tio povas esti bezonata por ke la nomo montriĝu ĝuste en GMail aŭ Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
eo: Importi vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
eo: Ĉu vi volas importi ĉi tiun kontakton en vian adresaron?

[ctx: @action:button]
en: Import All…
eo: Importi ĉiujn…

en: Import vCard…
eo: Importi vCard…

en: Import contacts from a vCard file.
eo: Importi kontaktojn el vCard-dosiero.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
eo: Eksporti kontaktojn al vCard 4.0 dosiero.

en: Export vCard 4.0…
eo: Eksporti vCard 4.0…

en: Export vCard 3.0…
eo: Eksporti vCard 3.0…

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
eo: Eksporti kontaktojn al vCard 3.0 dosiero.

en: Export vCard 2.1…
eo: Eksporti vCard 2.1…

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
eo: Eksporti kontaktojn al vCard 2.1 dosiero.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
eo: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
eo: Importenda vCard-dosiero

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
eo: vCard-Importo ne eblis

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
eo: <para>Ne eblas aliri vCard:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
eo: Vi elektis liston de kontaktoj, ĉu ili estos eksportitaj al pluraj dosieroj?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
eo: Eksporti al unu dosiero

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
eo: Eksporti al Pluraj Dosieroj

en: Import Windows Contact file…
eo: Importi Vindozan Kontakt-dosieron…

en: Import contacts from windows contact file.
eo: Importi kontaktojn el vindoza kontaktdosiero.

en: Windows Contact file (*.contact)
eo: Vindoza Kontakt-dosiero (*.contact)
