kdepim-addons - en to et translation catalogue (59 entries)

en: &Check Grammar (Grammalecte)
et: &Grammatikakontroll (Grammalecte)

en: Grammalecte Plugin
et: Grammalecte plugin

[ctx: @title:window]
en: Configure Grammalecte
et: Grammalecte seadistamine

en: General
et: Üldine

en: Grammar Settings
et: Grammatikaseadistused

en: Impossible to get options. Please verify that you have grammalected installed.
et: Valikuid ei ole võimalik hankida. Kontrolli, kas grammalected on ikka paigaldatud.

en: Error during Extracting Options
et: Tõrge valikute hankimisel

en: Press Button for Reloading Settings
et: Klõpsa nuppu seadistuste taaslaadimiseks

en: Reload Settings
et: Laadi seadistused uuesti

en: Python Path:
et: Pythoni asukoht:

en: Grammalecte Path:
et: Grammalecte asukoht:

en: Any text to check.
et: Kontrollitav tekst.

en: Replacement
et: Asendamine

en: Online Grammar Information
et: Grammatikateave võrgus

en: Check Again
et: Kontrolli uuesti

en: See on: %1
et: Vt: %1

en: Close
et: Sulge

en: &Check Grammar (LanguageTool)
et: &Grammatikakontroll (LanguageTool)

en: You do not use local instance.
    Your text will send on a external web site (https://languagetool.org/).
    Do you want to continue?
et: Sul ei ole kohalikku eksemplari paigaldatud.
    Sinu tekst saadetakse välisele veebisaidile (https://languagetool.org/).
    Kas jätkata?

en: Check Grammar with LanguageTool
et: Grammatikakontroll LanguageTooli abil

en: LanguageTool Plugin
et: LanguageTooli plugin

en: English
et: Inglise

en: Asturian
et: Astuuria

en: Belarusian
et: Valgevene

en: Breton
et: Bretooni

en: Catalan
et: Katalaani

en: Chinese
et: Hiina

en: Danish
et: Taani

en: Dutch
et: Hollandi

en: English (Australian)
et: Inglise (Austraalia)

en: English (Canadian)
et: Inglise (Kanada)

en: French
et: Prantsuse

en: Galician
et: Galeegi

en: German
et: Saksa

en: Greek
et: Kreeka

en: Italian
et: Itaalia

en: Japanese
et: Jaapani

en: Khmer
et: Khmeeri

en: Persian
et: Pärsia

en: Polish
et: Poola

en: Portuguese
et: Portugali

en: Romanian
et: Rumeenia

en: Russian
et: Vene

en: Slovak
et: Slovaki

en: Slovenian
et: Sloveeni

en: Spanish
et: Hispaania

en: Swedish
et: Rootsi

en: Tagalog
et: Tagalogi

en: Tamil
et: Tamili

en: Ukrainian
et: Ukraina

[ctx: @title:window]
en: Configure LanguageTool
et: LanguageTooli seadistamine

en: Use Local Instance
et: Kohaliku eksemplari kasutamine

en: Instance Path:
et: Eksemplari asukoht:

en: Language:
et: Keel:

en: Refresh
et: Värskenda

en: An error was reported: %1
et: Teatati tõrkest: %1

en: Failed to check grammar.
et: Grammatika kontrollimine nurjus.

en: An error occurred attempting to load the list of available languages:
    %1
et: Saadaolevate keelte loendi laadimisel tekkis tõrge:
    %1

en: List of Languages
et: Keelte loend
