kdepim-addons - en to et translation catalogue (28 entries)

en: Send to %1
et: Saada seadmesse %1

en: Show calendar at the time of this reservation.
et: Reserveeringu ajal kalendris näitamine.

en: Add reservation to your calendar.
et: Reserveeringu lisamine kalendrisse.

en: Import reservation into KDE Itinerary.
et: Reserveeringu importimine KDE itineraari.

en: Send this reservation to a device using KDE Connect.
et: Reserveeringu saatmine seadmesse KDE Connecti vahendusel.

en: Boarding Pass
et: Pardakaart

en: View
et: Vaata

en: Download
et: Laadi alla

en: Modify
et: Muuda

en: Cancel
et: Loobu

en: Check-In
et: Registreerimine

en: Reservation canceled.
et: Reserveering tühistati.

en: Seat: %1
et: Koht: %1

en: Canceled:
et: Tühistatud:

en: Gate: %1
et: Värav: %1

en: Boarding: %1
et: Pardaleminek: %1

en: Group: %1
et: Rühm: %1

en: Number Of People: %1
et: Inimeste arv: %1

en: Reservation Number: %1
et: Reserveeringu number: %1

en: Under Name: %1
et: Nimega: %1

en: Show Calendar
et: Näita kalendrit

en: Add to Calendar
et: Lisa kalendrisse

en: Add to KDE Itinerary
et: Lisa KDE itineraari

en: Send to Device...
et: Saada seadmesse ...

en: Show location on map
et: Näita asukohta kaardil

en: Search address on map
et: Otsi aadressi kaardil

en: Class: %1
et: Klass: %1

en: Coach: %1
et: Vagun: %1
