kdepim-addons - en to eu translation catalogue (113 entries)

en: Export CSV file...
eu: Esportatu CSV fitxategia...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
eu: Esportatu kontaktuak komaz bereizitako balioen formatuko fitxategi batera.

en: Import CSV file...
eu: Inportatu CSV fitxategia...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
eu: Inportatu kontaktuak komaz bereizitako balioen formatuko fitxategi batera.

en: Which contact do you want to export?
eu: Zein kontaktu esportatu nahi duzu?

en: You have not selected any contacts to export.
eu: Ez duzu hautatu esportatu beharreko kontakturik.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
eu: <qt>Ez da <b>%1</b> fitxategia irekitzeko gai.</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> fitxategia ireki.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
eu: CSV inportatzeko elkarrizketa-koadroa

[ctx: @label]
en: Importing contacts
eu: Kontaktuak inportatzen

[ctx: @label]
en: File to import:
eu: Inportatu beharreko fitxaegia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
eu: Hautatu inportatu beharreko CSV fitxategi bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
eu: Egin klik botoi horri, inportatu beharreko CSV fitxategi bat hautatzeko aukera eskainiko dizun fitxategi-hautatzailea hasteko.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
eu: Mugatzailea

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
eu: Koma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
eu: Ezarri koma eremu bereizle gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
eu: Hautatu aukera hau zure CSV fitxategiak eremuak bereizteko koma erabiltzen badu.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
eu: Puntu eta koma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
eu: Ezarri puntu eta koma eremu bereizle gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
eu: Hautatu aukera hau zure CSV fitxategiak eremuak bereizteko puntu eta koma erabiltzen badu.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
eu: Tabulatzailea

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
eu: Ezarri tab karakterea eremu bereizle gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
eu: Hautatu aukera hau zure CSV fitxategiak tab karakterea eremu bereizle gisa erabiltzen badu.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
eu: Zuriunea

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
eu: Ezarri zuriune karakterea eremu bereizle gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
eu: Hautatu aukera hau zure CSV fitxategiak zuriune karakterea eremu bereizle gisa erabiltzen badu.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
eu: Ezarri norberak finkatutako karaktere bat eremu bereizle gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
eu: Hautatu aukera hau zure CSV fitxategiak eremuak mugatzeko beste karaktereren bat erabiltzen badu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
eu: Ezarri norberak erabakitako mugatzeko karakterea

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
eu: Sartu norberak finkatutako karaktere bat karaktere mugatzaile gisa erabiltzeko. Karaktere 1 baino gehiago sartzen baduzu, bakarrik aurreneko karakterea erabiliko da, gainerako karaktereei ezikusi egingo zaie.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
eu: Testu-aipua:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
eu: Hautatu aipu karakterea:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
eu: Hautatu zure CSV datuek eremu mugatzailea "aipu" gisa ipintzeko erabiltzen duten karakterea, karaktere hori datuen artean agertzen bada. Adibidez, eremu mugatzailea koma bada, datuen barnean agertuko litzatekeen koma oro "aipu" gisa ipiniko da hemen zehaztutako karakterea erabiliz.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
eu: Dataren formatua:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
eu: <para><list><item>y: urtea bi digiturekin</item><item>Y: urtea 4 digiturekin</item><item>m: hilabetea 1 edo 2 digiturekin</item><item>M: hilabetea 2 digiturekin</item><item>d: eguna 1 edo 2 digiturekin</item><item>D: eguna 2digiturekin</item><item>H: orduak 2 digiturekin</item><item>I: minutuak 2 digituarekin</item><item>S: segundoak 2 digiturekin</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
eu: <para>Zehaztu zure CSV datuen artean barneratutako datentzako formatu bat. Erabili ondoko sekuentzia, formatua definitzen laguntzeko:</para><para><list><item>y: urtea bi digiturekin</item><item>Y: urtea 4 digiturekin</item><item>m: hilabetea 1 edo 2 digiturekin</item><item>M: hilabetea 2 digiturekin</item><item>d: eguna 1 edo 2 digiturekin</item><item>D: eguna 2 digiturekin</item><item>H: ordua 2 digiturekin</item><item>I: minutuak 2 digiturekin</item><item>S: segundoak 2 digiturekin</item></list></para><para>Adibidez: "Y-M-D" dagokio "2012-01-04" gisako data bati</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
eu: Testu kodeka:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
eu: Hautatu testu-kodeka:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
eu: Hautatu zure CSV fitxategiko datuen karaktere kodeketa.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
eu: Saihestu fitxategiko aurreneko errenkada

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
eu: Inportatzean, saihestu CSV fitxategiko aurreneko errenkada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
eu: Markatu lauki hau, inportatzean CSV datuetako aurreneko errenkada saihestea nahi baduzu. Kasu askotan, CSV fitxategiko aurreneko lerroa fitxategian barneratutako datu-eremuen ordena azaltzeko iruzkin-lerro bat izango da.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
eu: Erabili txantiloia...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
eu: Gorde txantiloia...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
eu: Lokala (%1)

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
eu: Gutxienez zutabe bat esleitu behar duzu.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
eu: Oraindik ez dago txantiloirik erabilgarri.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
eu: Txantiloi erabilgarririk ez

[ctx: @title:window]
en: Template Name
eu: Txantiloiaren izena

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
eu: Mesedez, sartu txantiloiarentzako izen bat:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
eu: Ezin du sarrerako fitxategia ireki.

en: Device is not open
eu: Gailua ez dago irekita

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu '%1' txantiloia?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
eu: Txantiloiaren hautapena

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
eu: Mesedez, hautatu CVS fitxategiarekin bat datorren txantiloi bat:

en: GMX address book file (*.gmxa)
eu: GMX helbide-liburu fitxategia (*.gmxa)

en: Import GMX file...
eu: Inportatu GMX fitxategia...

en: Import contacts from a GMX address book file.
eu: Inportatu kontaktuak GMX helbide-liburu fitxategi batetik.

en: Export GMX file...
eu: Esportatu GMX fitxategia...

en: Export contacts to a GMX address book file.
eu: Esportatu kontaktua GMX helbide-liburu fitxategi batera.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da <b>%1</b> irakurketarako ireki.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
eu: %1 ez da GMX helbide-liburu fitxategi bat.

en: Import From LDAP server...
eu: Inportatu LDAP zerbitzari batetik...

en: Import contacts from an LDAP server.
eu: Inportatu kontaktuak LDAP zerbitzari batetik.

en: Import LDIF file...
eu: Inportatu LDIF fitxategia...

en: Import contacts from an LDIF file.
eu: Inportatu kontaktuak LDIF fitxategi batetik.

en: Export LDIF file...
eu: Esportatu LDIF fitxategia...

en: Export contacts to an LDIF file.
eu: Esportatu kontaktuak LDIF fitxategi batera.

en: LDif Files
eu: LDif fitxategiak

en: LDif Files (*.ldif)
eu: LDif fitxategiak (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
eu: Esportatu beharreko eremuak

[ctx: @option:check]
en: Private fields
eu: Eremu pribatuak

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
eu: Esportatu eremu pribatuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau, kontaktuaren eremu pribatuak irteerako vCard fitxategira esportatu nahi badituzu.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
eu: Laneko eremuak

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
eu: Esportatu laneko eremuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau, kontaktuaren laneko eremuak irteerako vCard fitxategira esportatu nahi badituzu.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
eu: Beste eremuak

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
eu: Esportatu beste eremuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau, kontaktuaren beste eremuak irteerako vCard txartelera esportatu nahi badituzu.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
eu: Zifratzeko gakoak

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
eu: Esportatu zifratzeko gakoak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau, kontaktuaren zifratzeko gakoak irteerako vCard fitxategira esportatu nahi baduzu.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
eu: Irudiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
eu: Esportatu irudiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
eu: Markatu lauki hau, kontaktuaren irudia irteerako vCard fitxategira esportatu nahi baduzu.

[ctx: @title:group]
en: Export options
eu: Esportatzeko aukerak

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
eu: Azaldu izena izen-oso gisa

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
eu: Esportatu azaldutako izena izen-oso gisa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
eu: Markatu lauki hau, kontaktua azaltzeko izena vCard-aren «izen-osoa» eremura esportatu nahi baduzu. Beharrezkoa gerta daiteke GMail-en edo Android-en izena ondo erakuts dadin.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
eu: Inportatu vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
eu: Kontaktu hau zure helbide-liburura inportatu nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
eu: Inportatu dena...

en: Import vCard...
eu: Inportatu vCard...

en: Import contacts from a vCard file.
eu: Inportatu Kontaktuak vCard fitxategi batetik.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
eu: Esportatu kontaktuak vCard 4.0 fitxategi batera.

en: Export vCard 4.0...
eu: Esportatu vCard 4.0...

en: Export vCard 3.0...
eu: Esportatu vCard 3.0...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
eu: Esportatu kontaktuak vCard 3.0 fitxategi batera.

en: Export vCard 2.1...
eu: Esportatu vCard 2.1...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
eu: Esportatu kontaktuak vCard 2.1 fitxategi batera.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
eu: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Fitxategi guztiak (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
eu: Hautatu inportatu beharreko vCard

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
eu: vCard inportatzea huts egin du

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
eu: <para>Ez da vCard atzitzeko gai:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
eu: Kontaktu-zerrenda bat hautatu duzu, hainbat fitxategitara esportatu beharko lirateke?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
eu: Esportatu fitxategi batera

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
eu: Esportatu hainbat fitxategitara

en: Import Windows Contact file...
eu: Inportatu Windows-eko kontaktuen fitxategia...

en: Import contacts from windows contact file.
eu: Inportatu kontaktuak windows-eko kontaktuen fitxategitik.

en: Windows Contact file (*.contact)
eu: Windows kontaktuen fitxategia (*.contact)
