kdepim-addons - en to eu translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
eu: Konfiguratu araua

en: Type:
eu: Mota:

en: Contains:
eu: Hau du:

en: Body
eu: Gorputza

en: Subject
eu: Gaia

en: To
eu: Nori

en: Cc
eu: Kk

en: Bcc
eu: Ekk

en: Unread
eu: Irakurri gabe

en: Important
eu: Garrantzitsua

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
eu: Konfiguratu posta ezabatu aurretik

en: Confirm Before Deleting
eu: Baieztatu ezabatu aurretik

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Do you want to delete this email?
    %1
eu: E-posta hau ezabatu nahi duzu?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
eu: Baieztatu posta ezabatzea

en: Apply to All
eu: Ezarri guztiei

en: The message with subject '%2' contains '%1'
eu: '%2' gaia duen mezuak '%1' du

en: The message with subject '%1' is %2
eu: '%1' gaia duen mezua %2 da

[ctx: @action:button]
en: Add Rule...
eu: Gehitu araua...

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
eu: Kendu araua

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule...
eu: Aldatu araua...

en: Type
eu: Mota

en: Pattern
eu: Eredua

en: Add Rule...
eu: Gehitu araua...

en: Edit Rule...
eu: Editatu araua...

en: Remove Rule | Remove Rules
eu[0]: Kendu Araua
eu[1]: Kendu arauak

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
eu[0]: Arau hau kendu nahi duzu?
eu[1]: Arau hauek kendu nahi dituzu?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
eu: Kendu araua

en: Same rule already exists.
eu: Arau bera badago.

en: Create Rule
eu: Sortu araua
