kdepim-addons - en to eu translation catalogue (58 entries)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Database Tool
eu: Akonadiren datu-baserako tresna

en: Do you want to vacuum akonadi database?
eu: Akonadiren datu-basea ekortu nahi duzu?

en: Do you want to fsck akonadi database?
eu: Akonadiren datu-baseari «fsck» egin nahi diozu?

en: Finished.
eu: Amaituta.

en: Start...
eu: Hasi...

en: &Anti-Spam Wizard...
eu: Spamaren &aurkakorako morroia...

en: &Anti-Virus Wizard...
eu: Birusen &aurkakorako morroia...

en: Anti-Spam Wizard
eu: Spamaren aurkakorako morroia

en: Anti-Virus Wizard
eu: Birusen aurkakorako morroia

en: Welcome to the KMail Anti-Spam Wizard
eu: Ongietorri KMail-en spamaren aurkakorako morroira

en: Welcome to the KMail Anti-Virus Wizard
eu: Ongietorri KMail-en birusen aurkakorako morroira

en: Options to fine-tune the handling of spam messages
eu: Spam-mezuen erabilera doitzeko aukerak

en: Summary of changes to be made by this wizard
eu: Morroiak egin beharreko aldaketen laburpena

en: Options to fine-tune the handling of virus messages
eu: Birusa duten mezuen erabilera doitzeko aukerak

en: Virus handling
eu: Birusen erabilera

en: Spam Handling
eu: Spamaren erabilera

en: Semi spam (unsure) handling
eu: Ia-spamaren (zalantzazkoa) erabilera

en: Classify as Spam
eu: Sailkatu spam gisa

en: Spam
eu: Spama

en: Classify as NOT Spam
eu: Sailkatu EZ spam gisa

en: Scanning for %1...
eu: %1(r)en bila miatzen...

en: Scanning for anti-spam tools finished.
eu: Spamaren aurkako tresnen miaketa amaitu da.

en: Scanning for anti-virus tools finished.
eu: Birusen aurkako tresnen miaketa amaitu da.

en: <p>Sorry, no spam detection tools have been found. Install your spam detection software and re-run this wizard.</p>
eu: <p>Sentitzen dugu, ez da aurkitu spama antzemateko tresnarik. Instalatu spama antzemateko softwarea eta exekutatu berriro morroi hau.</p>

en: Scanning complete. No anti-virus tools found.
eu: Miaketa osatu da. Ez da birusen aurkako tresnarik aurkitu.

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
eu: <p>Spamtzat jotako mezuak irakurritzat markatzen dira.<br />Spam mezuak <i>%1</i> izeneko karpetara eramaten dira.</p>

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
eu: <p>Spamtzat jotako mezuak irakurritzat markatzen dira<br />Spam mezuak ez dira karpeta jakin batera eramaten.</p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
eu: <p>Spamtzat jotako mezuak ez dira irakurritzat markatzen.<br />Spam mezuak <i>%1</i> izeneko karpetara eramaten dira.</p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
eu: <p>Spamtzat jotako mezuak ez dira irakurritzat markatzen.<br />Spam mezuak ez dira karpeta jakin batera eramaten.</p>

en: <p>The folder for messages classified as unsure (probably spam) is <i>%1</i>.</p>
eu: <p>susmagarritzat jotako mezuentzako (seguruenik spama) karpeta <i>%1</i> da.</p>

en: <p>The wizard will create the following filters:<ul>%1</ul></p>
eu: <p>Morroiak ondoko iragazkiak sortuko ditu:<ul>%1</ul></p>

en: <p>The wizard will replace the following filters:<ul>%1</ul></p>
eu: <p>Morroiak ondoko iragazkiak ordezkatuko ditu:<ul>%1</ul></p>

en: The wizard will search for any tools to do spam detection
    and setup KMail to work with them.
eu: Morroiak spama hautemateko tresnak bilatuko ditu
    eta KMail haiekin lan egiteko ezarriko du.

en: <p>Here you can get some assistance in setting up KMail's filter rules to use some commonly-known anti-virus tools.</p><p>The wizard can detect those tools on your computer as well as create filter rules to classify messages using these tools and to separate messages containing viruses. The wizard will not take any existing filter rules into consideration: it will always append the new rules.</p><p><b>Warning:</b> As KMail appears to be frozen during the scan of the messages for viruses, you may encounter problems with the responsiveness of KMail because anti-virus tool operations are usually time consuming; please consider deleting the filter rules created by the wizard to get back to the former behavior.</p>
eu: <p>Hemen, KMail-en iragazki-arauek birusen aurkako tresna ezagun batzuk erabil ditzaten ezartzeko laguntza lor dezakezu.</p><p>Morroiak, tresna horiek zure ordenagailuan hauteman, tresna horiek erabiliz mezuak sailkatzeko iragazki arauak sortu eta birusak dituzten mezuak bereizi ditzake. Morroiak ez ditu kontuan hartuko aurretik dauden iragazki arauak.</p><p><b>Abisua:</b> Birusen bila mezuetan miatzean KMail izoztua dagoela dirudienez, bere erantzun-gaitasunarekin arazoak izan ditzakezu, birusen aurkako tresnen eragiketek denbora asko behar izaten dutelako; mesedez, kontuan izan aurreko jokabidera itzultzeko, morroiak sortutako iragazki arauak ezabatzea.</p>

en: <p>Please select the tools to be used for the detection and go to the next page.</p>
eu: <p>Mesedez, aukeratu detekziorako erabili beharreko tresnak eta joan hurrengo orrira.</p>

en: &Mark detected spam messages as read
eu: &Markatu hauteman diren spam mezuak irakurritzat

en: Mark messages which have been classified as spam as read.
eu: Markatu spamtzat jo diren mezuak irakurritzat.

en: Move &known spam to:
eu: Eraman spam eza&guna hona:

en: The default folder for spam messages is the trash folder, but you may change that in the folder view below.
eu: Spam mezuetarako karpeta lehenetsia zakarrontzi-karpeta da, baina hori karpeta ikuspegian alda dezakezu.

en: Move &probable spam to:
eu: Eraman us&tezko spama leku honetara:

en: The default folder is the inbox folder, but you may change that in the folder view below.<p>Not all tools support a classification as unsure. If you have not selected a capable tool, you cannot select a folder as well.</p>
eu: Lehenetsitako karpeta sarrerako ontzia da, baina hori, beheko karpeta ikuspegian alda dezakezu.<p>Tresna guztiek ez dute onartzen zalantzazko klasifikazioa. Gaitasuna duen tresna bat aukeratu ez baduzu, ezingo duzu karpeta bat aukeratu.</p>

en: Check messages using the anti-virus tools
eu: Aztertu mezuak birusen aurkako tresnak erabiliz

en: Let the anti-virus tools check your messages. The wizard will create appropriate filters. The messages are usually marked by the tools so that following filters can react on this and, for example, move virus messages to a special folder.
eu: Utzi birusen aurkako tresnei zure mezuak aztertzen. Morroiak iragazki egokiak sortuko ditu. Tresnek mezuak markatu ohi dituzte ondorengo iragazkiek haiekiko erreakzionatu eta, adibidez, birusa duten mezuak karpeta berezi batera eraman ditzaten.

en: Move detected viral messages to the selected folder
eu: Eraman hautemandako birusa duten mezuak hautatutako karpetara

en: A filter to detect messages classified as virus-infected and to move those messages into a predefined folder is created. The default folder is the trash folder, but you may change that in the folder view.
eu: Birusak kutsatutzat jo diren mezuak hauteman eta haiek aurrez definitutako karpeta batera eramateko iragazki bat sortzen da. Karpeta lehenetsia zakarrontzi-karpeta da, baina hori karpeta ikuspegian alda dezakezu.

en: Additionally, mark detected viral messages as read
eu: Gainera, markatu hauteman diren birusa duten mezuak irakurritzat

en: Mark messages which have been classified as virus-infected as read, as well as moving them to the selected folder.
eu: Markatu birusak kutsatutzat jo diren mezuak irakurritzat, eta eraman hautatutako karpetara.

en: Preview
eu: Aurreikuspegia

[ctx: @title:window]
en: Mail Merge
eu: Posta bateratzea

en: Path:
eu: Bide-izena:

[ctx: @title:window]
en: Attachment
eu: Eranskina

en: Source:
eu: Sorburua:

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Attachment:
eu: Eranskina:

en: A&dd...
eu: &Gehitu...

en: Re&move
eu: Ke&ndu

en: Mod&ify...
eu: A&ldatu...

en: Select attachment:
eu: Hautatu eranskina:
