korganizer - en to eu translation catalogue (39 entries)

en: Search &Directory Service
eu: Bilatu &direktorio zerbitzuan

[ctx: @title:window]
en: Configure Day Numbers
eu: Konfiguratu egunen zenbakiak

en: Show Date Number
eu: Erakutsi daten zenbakiak

en: Show day number
eu: Erakutsi egunen zenbakiak

en: Show days to end of year
eu: Erakutsi urtea amaitzeko egunak

en: Show both
eu: Erakutsi biak

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
eu: Plugin honek egun batek urtean duen kokapenari buruzko informazioa erakusten du.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
eu[0]: Urtea amaitu baino egun 1 lehenago
eu[1]: Urtea amaitu baino %1 egun lehenago

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
eu[0]: Urte hasieratik egun 1,
eu[1]: Urte hasieratik %1 egun,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
eu[0]: Egun 1 urtea amaitzeko
eu[1]: %1 egun urtea amaitzeko

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
eu: %1. astea

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
eu[0]: Urte hasieratik aste 1
eu[1]: Urte hasieratik %1 aste

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
eu: %1. astea (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
eu[0]: Aste 1 falta da
eu[1]: %1 aste falta dira

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
eu[0]: Aste 1 urtea amaitzeko
eu[1]: %1 aste urtea amaitzeko

[ctx: @title:window]
en: Configure Holidays
eu: Konfiguratu jaiegunak

en: Use Israeli holidays
eu: Erabili Israelgo jaiegunak

en: Show weekly parsha
eu: Erakutsi asteroko parsha

en: Show day of Omer
eu: Erakutsi Omer eguna

en: Show Chol HaMoed
eu: Erakutsi Chol HaMoed-a

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
eu: Plugin honek egutegi judeatarreko data eskeintzen du.

en: This plugin displays the day's lunar phase (New, First, Last, Full). Currently, the phase is computed for noon at UTC; therefore, you should expect variations by 1 day in either direction.
eu: Plugin honek eguneko ilargi-fasea azaltzen du (ilberria, ilgora, ilbetea, ilbehera). Egun, fasea UTCaren eguerdirako kalkulatzen da; beraz, egun bateko aldaketak izan daitezke bi norabideetako bakoitzean.

[ctx: @title:window]
en: Configure Picture of the Day
eu: Konriguratu Eguneko argazkia

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
eu: Koadro-txikien itxura-proportzio modua

en: Ignore aspect ratio
eu: Ezikusi itxura-proportzioa

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
eu: Koadro-txikia askatasunez eskalatuko da. Itxura-proportzioa ez da gordeko.

en: Keep aspect ratio
eu: Eutsi itxura-proportzioari

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
eu: Koadro-txikia, emandako laukizuzen baten barruan, ahalik laukizuzen handienera eskalatutako da, itxura-proportzioari etsiz.

en: Keep aspect ratio by expanding
eu: Eutsi itxura-proportzioari, zabalduz

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
eu: Koadro-txikia, emandako laukizuzen baten barruan, ahalik laukizuzen txikienera eskalatutako da, itxura-proportzioari etsiz.

en: Picture Page
eu: Argazkiaren orria

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
eu: <qt><i>Eguneko irudia</i> zamatzen...</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
eu: <qt>Plugin honek wikipediako <i>Eguneko irudia</i> hornitzen du.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
eu: Plugin honek Wikipediaren 'Egun hau historian' orrietarako estekak hornitzen ditu.

en: This day in history
eu: Egun hau historian

[ctx: Qt date format used by the localized Wikipedia]
en: MMMM_d
eu: MMMM_d1

en: This month in history
eu: Hilabete hau historian

[ctx: Qt date format used by the localized Wikipedia]
en: MMMM_yyyy
eu: yyyy_MMMM
