kdepim-addons - en to eu translation catalogue (81 entries)

en: Open Blockable Items...
eu: Ireki blokea daitezkeen elementuak...

en: Block Image
eu: Blokeatu irudia

en: Cannot load subscription!
eu: Ezin du harpidetza zamatu!

en: Custom Rules
eu: Norberak finkatutako arauak

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
eu: Iragarkiak blokeatzea gaituta

note: i18n: ectx: label, entry (HideAdsEnabled), group (General)
en: Hide advertisement enabled
eu: Iragarkiak ezkutatzea gaituta

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockUpdateInterval), group (General)
en: Update interval list of adblock
eu: Iragarkiak blokeatzeko zerrenda eguneratzeko bitartea

[ctx: @title:window]
en: Add subscription
eu: Gehitu Harpidetza

en: Select List:
eu: Hautatu zerrenda:

en: Show List
eu: Erakutsi zerrenda

[ctx: @title:window]
en: Blockable Items
eu: Blokeatu daitezkeen elementuak

en: No blockable element found.
eu: Ez da blokeatu daitekeen elementurik aurkitu.

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Address
eu: Helbidea

en: Type
eu: Mota

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Copy URL
eu: Kopiatu URLa

en: Copy filter
eu: Kopiatu iragazkia

en: Block item...
eu: Blokeatu elementua...

en: Open
eu: Ireki

en: Remove filter
eu: Kendu iragazkia

en: Image
eu: Irudia

en: Script
eu: Gidoia

en: Stylesheet
eu: Estilo-orria

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Frame
eu: Markoa

en: XML Request
eu: XML eskaera

en: Object
eu: Objektua

en: Audio/Video
eu: Audioa/Bideoa

en: Popup window
eu: Leiho gainerakorra

en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
eu: Garbitu iragazkia

en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

en: Yes
eu: Bai

en: Not
eu: Ez

en: No subscription added
eu: Ez da harpidetzarik gehitu

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
eu: Konfiguratu iragazkiak blokeatzeko «AdBlock» plugina

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
eu: <qt>Iragazteko adierazpena (adib <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">informazio gehiago</a>):

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.<br><a href='%1'>%2</a></qt>
eu: <qt><p>Sartu iragazi beharreko adierazpen bat. Iragazkiak honela definitu daitezke:<ul><li>shell-eko komodin gisa, adib <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, <tt>*?[]</tt> komodinak erabili daitezke</li><li>adierazpen erregular oso bat katea '<tt>/</tt>' bitartez inguratuz, adib <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Edozein iragazki katek '<tt>@@</tt>' izan dezake aurretik bat datorren edozein URL zerrenda zurikotzat jotzeko (onartu), zerrenda beltzeko (ukatu) edozein iragazkirekiko lehentasuna hartzen du.<br><a href='%1'>%2</a></qt>

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
eu[0]: Arau hau kendu nahi duzu?
eu[1]: Arau hauek kendu nahi dituzu?

en: Remove
eu: Kendu

en: Do you want to delete list "%1"?
eu: "%1" zerrenda ezabatu nahi duzu?

en: Delete current list
eu: Ezabatu uneko zerrenda

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Import Filters
eu: Inportatu iragazkiak

en: Export Filters
eu: Esportatu iragazkiak

[ctx: @title:window]
en: Show adblock list
eu: Erakutsi «AdBlock» zerrenda

en: Delete List
eu: Ezabatu zerrenda

en: Download...
eu: Zama-jaitsi...

en: An error occurred while downloading the list: "%1"
eu: Errore bat gertatu da zerrenda zama-jaistean: "%1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filters:
eu: Iragazkiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blockingFilter)
en: &Blocking filter
eu: &Blokeatzeko iragazkiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exceptionFilter)
en: Exception Filter
eu: Salbuespen iragazkia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Pattern
eu: Eredua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: custom
eu: norberak finkatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Accept pattern only
eu: Eredua bakarrik onartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheBeginning)
en: At the beginning of the address
eu: Helbidearen hasieran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheEnd)
en: At the end of address
eu: Helbidearen bukaeran

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, firstPartOnly)
en: First-part only
eu: Lehen zatia bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
eu: Bereizi maiuskulak/minuskulak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictToDomain)
en: Restrict to domain
eu: Murriztu domeinura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Apply to:
eu: Ezarri honi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Collapse blocked:
eu: Tolestu blokeatutakoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableAdblock)
en: &Enable Ad Block
eu: &Gaitu iragazkiak blokeatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkHideAds)
en: &Hide filtered elements
eu: E&zkutatu iragazitako elementuak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Automatic Filters
eu: Iragazki automatikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFilters)
en: Add Filters subscriptions...
eu: Gehitu iragazkien harpidetza...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSubscription)
en: Remove subscription
eu: Kendu harpidetza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update enabled automatic filters every:
eu: Eguneratu gaitutako iragazki automatikoak hainbestero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showList)
en: Show List...
eu: Erakutsi zerrenda...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Manual Filters
eu: Eskuzko iragazkiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertButton)
en: Add filter expression
eu: Gehitu iragazki adierazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importFilters)
en: Import Filters...
eu: Inportatu iragazkiak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportFilters)
en: Export filters...
eu: Esportatu iragazkiak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
eu: Bilatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editFilter)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove filter expression
eu: Kendu iragazki-adierazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Filter
eu: Kendu iragazkia
