korganizer - en to fy translation catalogue (10 entries)

en: Show Date Number
fy: Datumnûmer toane

en: Show day number
fy: Deinûmer toane

en: Show days to end of year
fy: Oantal dagen oant de ein fan it jier toane

en: Show both
fy: Beide toane

en: Use Israeli holidays
fy: Israëlyske feestdagen brûke

en: Show weekly parsha
fy: Wyklikse parsha toane

en: Show day of Omer
fy: Dei fan Omer toane

en: Show Chol HaMoed
fy: Chol HaMoed toane

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
fy: Dizze plugin toant de datum yn de Joadske aginda.

en: Pesach
fy: Peaske
