kcontactmanager - en to gl translation catalogue (110 entries)

en: Export CSV file...
gl: Exportar a un ficheiro CSV…

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
gl: Exportar os contactos a un ficheiro no formato de valores separados por comas.

en: Import CSV file...
gl: Importar un ficheiro CSV…

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
gl: Importar os contactos dun ficheiro no formato de valores separados por comas.

en: Which contact do you want to export?
gl: Que contacto quere exportar?

en: You have not selected any contacts to export.
gl: Non seleccionou ningún contacto para exportar.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
gl: <qt>Non se pode abrir o ficheiro <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
gl: <qt>Non se pode abrir o ficheiro <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
gl: Diálogo de importación de CSV

[ctx: @label]
en: Importing contacts
gl: Importación dos contactos

[ctx: @label]
en: File to import:
gl: Ficheiro que importar:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
gl: Escolla un ficheiro csv para importar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
gl: Prema este botón para que apareza un selector decores que permita escoller un ficheiro de csv que importar.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
gl: Delimitador

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
gl: Coma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
gl: Configure o separador de campos como unha coma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
gl: Escolla esta opción se ficheiro de csv emprega unha coma como separador de campos.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
gl: Punto e coma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
gl: Configure o separador de campos como un punto e coma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
gl: Escolla esta opción se ficheiro de csv emprega un punto e coma como separador de campos.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
gl: Tabulador

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
gl: Configure o separador de campos como un carácter de tabulación

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
gl: Escolla esta opción se ficheiro de csv emprega un carácter de tabulación como separador de campos.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
gl: Espazo

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
gl: Configure o separador de campos como un carácter de espazo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
gl: Escolla esta opción se ficheiro de csv emprega un carácter de espazo como separador de campos.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
gl: Outro

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
gl: Configure o separador de campos como un carácter personalizado

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
gl: Escolla esta opción para empregar outro carácter como delimitador de campo dos datos do ficheiro de csv.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
gl: Configure o carácter delimitador personalizado

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
gl: Insira un carácter personalizado que empregar como carácter delimitador. Se se insire máis dun carácter, só se emprega o primeiro e os demais ignóranse.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
gl: Comiñas:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
gl: Escolla o carácter de cita

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
gl: Escolla o carácter que os datos de csv empregan para «citar» o delimitador de campo se ese carácter aparece dentro dos datos. Por exemplo, se a coma é o delimitador de campos, calquera coma que apareza entre os datos "citarase" co carácter indicado aquí.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
gl: Nada

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
gl: Formato da data:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
gl: <para><list><item>y: ano con dous díxitos</item><item>Y: ano con catro díxitos</item><item>m: mes cun ou dous díxitos</item><item>M: mes con dous díxitos</item><item>d: día cun ou dous díxitos</item><item>D: día con dous díxitos</item><item>H: horas con dous díxitos</item><item>l: minutos con dous díxitos</item><item>S: segundos con dous díxitos</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
gl: <para>Indique un formato para usar nas datas incluídas nos datos de csv. Empregue as secuencias seguintes para axudar a definir o formato:</para><para><list><item>y: ano con dous díxitos</item><item>Y: ano con catro díxitos</item><item>m: mes cun ou dous díxitos</item><item>M: mes con dous díxitos</item><item>d: día cun ou dous díxitos</item><item>D: día con dous díxitos</item><item>H: horas con dous díxitos</item><item>l: minutos con dous díxitos</item><item>S: segundos con dous díxitos</item></list></para><para>Exemplo: «Y-M-D» corresponde a unha data como «2012-01-04»</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
gl: Códec de texto:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
gl: Escolla a codificación do texto

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
gl: Escolla a codificación de caracteres dos datos do ficheiro de csv.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
gl: Omitir a primeira fileira do ficheiro

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
gl: Omitir a primeira fileira do ficheiro csv ao importar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
gl: Marque esta opción se quere importar ou omitir a primeira fileira dos datos de csv. En moitos casos, a primeira liña dun ficheiro de csv é unha liña de comentario que describe a orde dos campos de datos incluídos no ficheiro.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
gl: Aplicar un modelo…

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
gl: Gardar o modelo…

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Microsoft Unicode
gl: Unicode da Microsoft

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
gl: Hai que asignar unha columna como mínimo.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
gl: Aínda non hai modelos dispoñíbeis.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
gl: Non hai modelos dispoñíbeis

[ctx: @title:window]
en: Template Name
gl: Nome do modelo

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
gl: Insira un nome para o modelo:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
gl: Non se pode abrir o ficheiro de entrada.

en: Device is not open
gl: O dispositivo non está aberto

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
gl: Seguro que quere eliminar o modelo «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
gl: Selección do modelo

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
gl: Seleccione un modelo que se axuste ao ficheiro CSV:

en: GMX address book file (*.gmxa)
gl: Ficheiro de caderno de enderezos de GMX (*.gmxa)

en: Import GMX file...
gl: Importar un ficheiro GMX…

en: Import contacts from a GMX address book file.
gl: Importar os contactos dun ficheiro de caderno de enderezos GMX.

en: Export GMX file...
gl: Exportar a un ficheiro GMX…

en: Export contacts to a GMX address book file.
gl: Exportar os contactos a un ficheiro de caderno de enderezos GMX.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
gl: <qt>Non se pode abrir <b>%1</b> para ler.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
gl: %1 non é un ficheiro de caderno de enderezos de GMX.

en: Import From LDAP server...
gl: Importar desde un servidor de LDAP…

en: Import contacts from an LDAP server.
gl: Importar contactos desde un servidor de LDAP.

en: Import LDIF file...
gl: Importar un ficheiro LDIF…

en: Import contacts from an LDIF file.
gl: Importar os contactos dun ficheiro LDIF.

en: Export LDIF file...
gl: Exportar a un ficheiro LDIF…

en: Export contacts to an LDIF file.
gl: Exportar os contactos a un ficheiro LDIF.

en: LDif Files
gl: Ficheiros LDif

en: LDif Files (*.ldif)
gl: Ficheiros LDif (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
gl: Campos para exportar

[ctx: @option:check]
en: Private fields
gl: Campos privados

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
gl: Exportar campos privados

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
gl: Marque esta opción se quere exportar os campos privados do contacto no ficheiro de saída a vCard.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
gl: Campos de negocios

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
gl: Exportar os campos de negocios

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
gl: Marque esta opción se quere exportar os campos de negocios do contacto no ficheiro de saída a vCard.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
gl: Outros campos

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
gl: Exportar os outros campos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
gl: Marque esta opción se quere exportar os outros campos do contacto no ficheiro de saída a vCard.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
gl: Chaves de cifrado

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
gl: Exportar as chaves de cifrado

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
gl: Marque esta opción se quere exportar as claves de cifrado do contacto no ficheiro de saída a vCard.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
gl: Imaxes

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
gl: Exportar as imaxes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
gl: Marque esta opción se quere exportar a imaxe do contacto no ficheiro de saída a vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
gl: Opcións da exportación

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
gl: Nome para mostrar como nome completo

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
gl: Exportar o nome para mostrar como nome completo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
gl: Marque esta opción se quere exportar o nome para mostrar do contacto no campo de nome completo da vCard. Pode que isto sexa necesario para que o nome apareza correctamente en GMail ou Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
gl: Importar vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
gl: Quere importar este contacto ao caderno de enderezos?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
gl: Importalo todo…

en: Import vCard...
gl: Importar vCard…

en: Import contacts from a vCard file.
gl: Importar os contactos dun ficheiro vCard.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
gl: Exportar os contactos a un ficheiro vCard 4.0.

en: Export vCard 4.0...
gl: Exportar a vCard 4.0…

en: Export vCard 3.0...
gl: Exportar a vCard 3.0…

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
gl: Exportar os contactos a un ficheiro vCard 3.0.

en: Export vCard 2.1...
gl: Exportar a vCard 2.1…

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
gl: Exportar os contactos a un ficheiro vCard 2.1.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
gl: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Todos os ficheiros (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
gl: Escoller a vCard que importar

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
gl: Fallou a importación da vCard

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
gl: <para>Non se pode acceder á vCard:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
gl: Seleccionou unha lista de contactos; expórtanse a varios ficheiros?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
gl: Exportar a un ficheiro

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
gl: Exportar a varios ficheiros
