korganizer - en to gl translation catalogue (37 entries)

en: Search &Directory Service
gl: Buscar no &servizo de directorios

en: Show Date Number
gl: Mostrar a data numérica

en: Show day number
gl: Mostrar o día do mes

en: Show days to end of year
gl: Mostrar os restantes días do ano

en: Show both
gl: Mostrar ambos os dous

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
gl: Este complemento mostra información sobre a posición dun día no ano.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
gl[0]: %1 antes do remate do ano
gl[1]: %1 días antes do remate do ano

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
gl[0]: 1 día desde que comezou o ano,
gl[1]: %1 días desde que comezou o ano,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
gl[0]: 1 día para que remate o ano
gl[1]: %1 días para que remate o ano

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
gl: Semana %1

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
gl[0]: 1 semana desde que comezou o ano
gl[1]: %1 semanas desde que comezou o ano

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
gl: Semana %1 (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
gl[0]: Falta 1 semana
gl[1]: Faltan %1 semanas

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
gl[0]: 1 semana para que remate o ano
gl[1]: %1 semanas para que remate o ano

en: Use Israeli holidays
gl: Empregar os festivos israelís

en: Show weekly parsha
gl: Mostrar un parsha semanalmente

en: Show day of Omer
gl: Mostrar o día do Omer

en: Show Chol HaMoed
gl: Mostrar Chol HaMoed

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
gl: Este complemento fornece a data no calendario xudío.

en: This plugin displays the day's lunar phase (New, First, Last, Full). Currently, the phase is computed for noon at UTC; therefore, you should expect variations by 1 day in either direction.
gl: Este complemento mostra a fase da lúa do día (lúa nova, cuarto crecente, lúa chea, cuarto minguante). Actualmente a fase calcúlase para o mediodía no fuso horario UTC; polo tanto, podería haber ata un día de desfase —de adianto ou de atraso— con respecto ao fuso horario no que vive vostede.

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
gl: Modo de proporción da miniatura

en: Ignore aspect ratio
gl: Ignorar a proporción

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
gl: A miniatura cambiarase de dimensións libremente. Non se mantén a proporción.

en: Keep aspect ratio
gl: Manter a proporción

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
gl: A miniatura cambiarase de dimensións ata ocupar un rectángulo tan grande como for posíbel dentro dun rectángulo dado e mantendo a proporción.

en: Keep aspect ratio by expanding
gl: Manter a proporción aumentando

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
gl: A miniatura cambiarase de dimensións ata que ocupe un rectángulo tan pequeno como for posíbel fóra dun rectángulo dado e conservando a proporción.

en: Wikipedia POTD: %1
gl: Imaxe do día de Wikipedia: %1

en: Picture Page
gl: Páxina da imaxe

en: Loading...
gl: Estase a cargar…

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
gl: <qt>Estase a cargar a <i>Imaxe do Día</i>…</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
gl: <qt>Este complemento fornece a <i>Imaxe do día</i> de Wikipedia.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
gl: Este complemento fornece ligazóns ás páxinas «Este día na historia» de Wikipedia.

en: This day in history
gl: Este día na historia

[ctx: Localized Wikipedia website]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/
gl: https://gl.wikipedia.org/wiki/

en: This month in history
gl: Este mes na historia

[ctx: Qt date format used by the localized Wikipedia]
en: MMMM_yyyy
gl: MMMM_aaaa
