kdepim-addons - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: &Check Grammar (Grammalecte)
gl: &Comprobar a gramática (Grammalecte)

en: Grammalecte Plugin
gl: Complemento de Grammalecte

en: &Check Grammar (LanguageTool)
gl: &Comprobar a gramática (LanguageTool)

en: You do not use local instance.
    Your text will be sent to an external web site (https://languagetool.org/).
    Do you want to continue?
gl: Non está a usar unha instancia local.
    O seu texto enviarase a un sitio web externo (https://languagetool.org/).
    Quere continuar?

[ctx: @title:window]
en: Check Grammar with LanguageTool
gl: Comprobar a gramática (con LanguageTool)

en: LanguageTool Plugin
gl: Complemento de LanguageTool
