kdepim-addons - en to he translation catalogue (29 entries)

en: Display key details
he: הצגת פרטי מפתח

en: Publish the key
he: פרסום המפתח

en: No valid key data in file.
he: אין נתוני מפתח תקפים בקובץ.

en: Import the key
he: ייבוא המפתח

en: An error occurred while importing the key.
he: אירעה שגיאה בייבוא המפתח.

[ctx: @title:window]
en: Import error
he: שגיאת ייבוא

en: No keys to import where found.
he: לא נמצאו מפתחות לייבוא.

en: The key has been successfully imported.
he: המפתח יובא בהצלחה.

[ctx: @title:window]
en: Import finished
he: הייבוא הסתיים

en: Register your OpenPGP key with your email provider.
he: רישום מפתח ה־OpenPGP שלך עם ספק הדוא״ל שלך.

en: When you register your key with your email provider other people will then be able to retrieve the key and send you encrypted emails and verify authenticity of emails you send them.
he: בעת רישום המפתח מול ספק הדוא״ל שלך, יוכלו אחרים למשוך את המפתח ולשלוח אליך הודעות מוצפנות ולאמת את אמינות ההודעות שנשלחות ממך אליהם.

en: An error occurred while publishing the key. Please try again later.
he: אירעה שגיאה בפרסום המפתח. נא לנסות שוב מאוחר יותר.

en: Register the key
he: רישום המפתח

en: The email will be automatically deleted once you confirm the registration.
he: הדוא״ל יימחק אוטומטית לאחר אישור ההרשמה.

en: Show key details
he: הצגת פרטי המפתח

en: This is an automatically generated email. The purpose of this email is to register your OpenPGP key with your email provider.
he: זאת הודעה שנוצרה אוטומטית. מטרתה היא לרשום את מפתח ה־OpenPGP שלך מול ספק הדוא״ל שלך.

en: Your OpenPGP key will be published on your email provider's key server. Other users will be able to retrieve the key and send you encrypted emails and verify authenticity of emails you send them.
he: מפתח ה־OpenPGP שלך יפורסם לשרת המפתחות של ספק הדוא״ל שלך. משתמשים אחרים יוכלו למשוך את המפתח ולשלוח לך הודעות מוצפנות ולאמת את אמינות ההודעות שנשלחות ממך אליהם.

en: OpenPGP Key
he: מפתח OpenPGP

en: This is an OpenPGP key, which can be used to sign or encrypt emails.
he: זה מפתח מסוג OpenPGP, שיכול לשמש לחתימה או להצפנה של הודעות דוא״ל.

en: Loading key details…
he: פרטי המפתח נטענים…

en: Owner:
he: בעלות:

en: Created:
he: יצירה:

en: Fingerprint:
he: טביעת אצבע:

en: This key is unknown, it could not be found in your local keyring. You may want to import this key.
he: המפתח הזה לא מוכר, אי אפשר למצוא אותו במחזיק המפתחות המקומי שלך. כדאי לייבא את המפתח הזה.

en: Error while loading key: %1
he: שגיאה בטעינת מפתח: %1

en: Hide key details
he: הסתרת פרטי המפתח

en: Open in Kleopatra
he: פתיחה ב־Kleopatra

en: Show key details …
he: הצגת פרטי המפתח…

en: Import key
he: ייבוא מפתח
