kmail_text_calendar_plugin - en to hi translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
hi: जोड़ें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
hi: हटाएँ

en: Incidence with no summary
hi: बिना सारांश के साथ इंसीडेंस

en: Answer: %1
hi: उत्तर: %1

en: Delegated: %1
hi: प्रतिनिधित्व: %1

en: Forwarded: %1
hi: आगे भेजा गया: %1

en: Delegation to organizer is not possible.
hi: ऑर्गेनाइज़र को प्रतिनिधित्व संभव नहीं है.

en: Throw mail away
hi: डाक को दूर फेंक दें

en: Check my calendar...
hi: मेरा कैलेण्डर जाँचें...
