KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (106 entries)

en: Export CSV file...
hu: CSV-fájl exportálása…

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
hu: A névjegyek fájlba exportálása, vesszővel elválasztott értékek formátumban.

en: Import CSV file...
hu: CSV-fájl importálása…

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
hu: Névjegyek importálása fájlból, vesszővel elválasztott értékek formátumban.

en: Which contact do you want to export?
hu: Mely névjegyeket szeretné exportálni?

en: You have not selected any contacts to export.
hu: Nem választott ki egyetlen névjegyet sem exportálásra.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
hu: <qt>Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
hu: CSV-importálási párbeszédablak

[ctx: @label]
en: Importing contacts
hu: Névjegyek importálása

[ctx: @label]
en: File to import:
hu: Az importálandó fájl:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
hu: Az importálandó csv fájl kiválasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
hu: Kattintson erre a gombra a fájlválasztó indításához, amely lehetővé fogja tenni az importálandó CSV fájl kiválasztását.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
hu: Elválasztó karakter

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
hu: Vessző

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
hu: A mezőelválasztó beállítása vesszőre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha a csv fájl vesszőt használ mezőelválasztóként.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
hu: Pontosvessző

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
hu: A mezőelválasztó beállítása pontosvesszőre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
hu: Válassza ezt az lehetőséget, ha a csv fájl pontosvesszőt használ mezőelválasztóként.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
hu: Tabulátor

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
hu: A mezőelválasztó beállítása tabulátor karakterre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha a csv fájl tabulátor karaktert használ mezőelválasztóként.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
hu: Szóköz

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
hu: A mezőelválasztó beállítása szóköz karakterre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha a csv fájl szóköz karaktert használ mezőelválasztóként.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
hu: A mezőelválasztó beállítása egyéni karakterre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha a CSV fájl adataihoz más karaktereket használ mezőelválasztóként.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
hu: Az egyéni elválasztó karakter beállítása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
hu: Adjon meg egy egyéni karaktert, amelyet elválasztó karakterként használ. Ha egynél több karaktert ad meg, csak az elsőt fogja használni, és a többi karakter mellőzve lesz.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
hu: Idézőjel szövegeknél:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
hu: Az idézőjel karakter kiválasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
hu: Válassza ki azt a karaktert, amelyet a CSV adatok a mezőelválasztók „idézéséhez” használnak, ha az a karakter előfordulhat az adatokon belül. Például ha a vessző a mezőelválasztó, akkor bármely vesszőt tartalmazó adatot „idézni” kell az itt megadott karakterrel.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
hu: Dátumformátum:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
hu: <para><list><item>y: az év 2 számjeggyel</item><item>Y: az év 4 számjeggyel</item><item>m: a hónap 1 vagy 2 számjeggyel</item><item>M: a hónap 2 számjeggyel</item><item>d: a nap 1 vagy 2 számjeggyel</item><item>D: a nap 2 számjeggyel</item><item>H: az óra 2 számjeggyel</item><item>I: a perc 2 számjeggyel</item><item>S: a másodperc 2 számjeggyel</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
hu: <para>Adja meg a CSV adatba ágyazott dátumokhoz használt formátumot. Használja a következő sorozatokat a formátum meghatározásához:</para><para><list><item>y: az év 2 számjeggyel</item><item>Y: az év 4 számjeggyel</item><item>m: a hónap 1 vagy 2 számjeggyel</item><item>M: a hónap 2 számjeggyel</item><item>d: a nap 1 vagy 2 számjeggyel</item><item>D: a nap 2 számjeggyel</item><item>H: az óra 2 számjeggyel</item><item>I: a perc 2 számjeggyel</item><item>S: a másodperc 2 számjeggyel</item></list></para><para>Például: „Y-M-D” a dátumot jelenti „2012-01-04” formában</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
hu: Szöveg kodek:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
hu: Szöveg kodek kiválasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
hu: Válassza ki a CSV fájlban lévő adat karakterkódolását.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
hu: A fájl első sorának kihagyása

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
hu: A CSV fájl első sorának kihagyása importáláskor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha importáláskor ki szeretné hagyni a CSV adatok első sorát. Sok esetben a CSV fájl első sora egy megjegyzés sor lesz, amely a fájlban lévő adatmezők sorrendjét írja le.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
hu: Sablon alkalmazása...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
hu: A sablon mentése...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
hu: Helyi (%1)

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
hu: Legalább egy oszlopot hozzá kell rendelnie.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
hu: Nem állnak még rendelkezésre sablonok.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
hu: Nem állnak rendelkezésre sablonok

[ctx: @title:window]
en: Template Name
hu: Sablonnév

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
hu: Kérem adjon nevet a sablonnak:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
hu: A bemeneti fájlt nem sikerült megnyitni.

en: Device is not open
hu: Az eszköz nincs megnyitva

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%1” sablont?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
hu: Sablonkijelölés

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
hu: Válasszon ki egy olyan sablont, mely megfelel a CSV fájl struktúrájának:

en: GMX address book file (*.gmxa)
hu: GMX címjegyzék (*.gmxa)

en: Import GMX file...
hu: GMX-fájl importálása…

en: Import contacts from a GMX address book file.
hu: Névjegyek importálása GMX-címjegyzékfájlból.

en: Export GMX file...
hu: GMX-fájl exportálása…

en: Export contacts to a GMX address book file.
hu: Névjegyek exportálása egy GMX-címjegyzékfájlba.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt olvasásra: <b>%1</b>.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
hu: %1 nem GMX-címjegyzék fájlja.

en: Import From LDAP server...
hu: Importálás az LDAP kiszolgálóról…

en: Import contacts from an LDAP server.
hu: Névjegyek importálása LDAP kiszolgálóról.

en: Import LDIF file...
hu: LDIF-fájl importálása…

en: Import contacts from an LDIF file.
hu: Névjegyek importálása egy LDIF-fájlból.

en: Export LDIF file...
hu: LDIF-fájl exportálása…

en: Export contacts to an LDIF file.
hu: Névjegyek exportálása LDIF-fájlba.

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
hu: Exportálandó mezők

[ctx: @option:check]
en: Private fields
hu: Személyes mezők

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
hu: Személyes mezők exportálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy személyes mezőit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
hu: Üzleti mezők

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
hu: Üzleti mezők exportálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy üzleti mezőit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
hu: Egyéb mezők

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
hu: Egyéb mezők exportálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy egyéb mezőit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
hu: Titkosítási kulcsok

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
hu: Titkosítási kulcsok exportálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy titkosítási kulcsait a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
hu: Képek

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
hu: Képek exportálása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy képeit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @title:group]
en: Export options
hu: Exportálási beállítások

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
hu: Név megjelenítése teljes névként

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
hu: A megjelenített név exportálása teljes névként

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy megjelenített nevét a vCard teljes név mezőjébe. Erre azért lehet szükség, hogy a GMail vagy az Android felületén a név helyesen jelenjen meg.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
hu: vCard importálása

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
hu: Biztosan importálni szeretné ezt a névjegyet a címjegyzékébe?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
hu: Összes importálása…

en: Import vCard...
hu: vCard importálása...

en: Import contacts from a vCard file.
hu: Névjegyek importálása vCard-fájlból.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
hu: Névjegyek exportálása vCard 4.0 fájlba.

en: Export vCard 4.0...
hu: Exportálás vCard 4.0 formátumban…

en: Export vCard 3.0...
hu: Exportálás vCard 3.0 formátumban…

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
hu: Névjegyek exportálása vCard 3.0 fájlba.

en: Export vCard 2.1...
hu: Exportálás vCard 2.1 formátumban…

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
hu: Névjegyek exportálása vCard 2.1 fájlba.

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
hu: Az importálandó vCard kiválasztása

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
hu: A vCard importálása nem sikerült

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
hu: <para>Nem sikerült elérni ezt a vCardot:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
hu: Névjegyek listáját jelölte ki, szeretné őket külön fájlba exportálni?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
hu: Exportálás egy fájlba

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
hu: Exportálás több fájlba
