KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Show Date Number
hu: A dátum számának megjelenítése

en: Show day number
hu: A nap számának megjelenítése

en: Show days to end of year
hu: Az év végéig hátralevő napok számának megjelenítése

en: Show both
hu: Mindkettő megjelenítése

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
hu: A modul megmutatja a nap helyzetét az éven belül.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
hu[0]: 1 nappal az év vége előtt
hu[1]: %1 nappal az év vége előtt

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
hu[0]: 1 nap telt el az évben,
hu[1]: %1 nap telt el az évben,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
hu[0]: 1 nap van hátra az év végéig
hu[1]: %1 nap van hátra az év végéig

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
hu: %1. hét

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
hu[0]: 1 hét telt el ebben az évben
hu[1]: %1 hét telt el ebben az évben

[ctx: weekOfYear (year)]
en: %1 (%2)
hu: %2. %1.

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
hu: %2, %1. hét

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
hu[0]: 1 hét van hátra
hu[1]: %1 hét van hátra

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
hu[0]: 1 hét van hátra az év végéig
hu[1]: %1 hét van hátra az év végéig

en: Use Israeli holidays
hu: Izraeli ünnepnapok használata

en: Show weekly parsha
hu: Heti parsha megjelenítése

en: Show day of Omer
hu: Omer napjának megjelenítése

en: Show Chol HaMoed
hu: Chol HaMoed megjelenítése

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
hu: Ez a modul a hagyományos zsidó naptár dátumainak kezelésére szolgál.

en: Erev Pesach
hu: Erev Peszah

en: Pesach
hu: Peszah

en: Yom HaZikaron
hu: Yom HaZikarion

en: Erev Hanukah
hu: Erev Hanuka

en: Hanukah
hu: Hanuka

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
hu: Gyorsnézeti képek aránya

en: Ignore aspect ratio
hu: Az arány figyelmen kívül hagyása

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
hu: A bélyegkép szabadon lesz méretezve. Az eredeti méretarány nem marad meg.

en: Keep aspect ratio
hu: Az arány megőrzése

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
hu: A gyorsnézeti kép megőrzi az eredeti arányt, amennyire lehet kitöltve az adott téglalapot.

en: Keep aspect ratio by expanding
hu: Az arány megőrzése, tágabban

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
hu: A gyorsnézeti kép megőrzi az eredeti arányt, a lehető legszűkebben az adott téglalapot tartalmazva.

en: Wikipedia POTD: %1
hu: Wikipédia POTD: %1

en: Picture Page
hu: Képoldal

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
hu: <qt>A <i>Nap képének</i> betöltése ...</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
hu: <qt>Ez a modul elérést biztosít <i>A nap képe</i> nevű funkcióhoz a Wikipedián.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
hu: Ez a modul a Wikipedia Történelmi dátumok („This Day in History”) oldalaira mutató linkeket hoz létre.

en: This day in history
hu: Történelmi dátumok

en: This month in history
hu: Történelmi dátumok a hónapban
