kdepim-addons - en to ia translation catalogue (5 entries)

en: Failed to execute mailer program %1
ia: Falleva a executar programma de inviar posta %1

en: Sendmail exited abnormally.
ia: Sendmail exiva de modo anormal.

en: Sendmail exited abnormally: %1
ia: Sendmail exiva de modo anormal: %1

en: A local sendmail installation
ia: Un installation local de sendmail

[ctx: @title:window]
en: Configure account
ia: Configura conto
