kdepim-addons - en to ia translation catalogue (29 entries)

en: Send to %1
ia: Invia a %1

en: Show calendar at the time of this reservation.
ia: Monstra calendario al tempore de iste reservation.

en: Add reservation to your calendar.
ia: Adde reservation a tu calendario

en: Import reservation into KDE Itinerary.
ia: Importa reservation in KDE Itinerary (Itinmerario de KDE).

en: Send this reservation to a device using KDE Connect.
ia: Invia istereservation a un dispositivo usante KDE Connect.

en: Boarding Pass
ia: Carta de imbarcar

en: Ticket
ia: Billet

en: View
ia: Vista

en: Download
ia: Discarga

en: Modify
ia: Modifica

en: Cancel
ia: Cancella

en: Check-In
ia: Restitue (Check-In)

en: Reservation canceled.
ia: Reservation cancellate.

en: Seat: %1
ia: Sede: %1

en: Canceled:
ia: Cancellate:

en: Gate: %1
ia: Porta: %1

en: Boarding: %1
ia: Imbarcar: %1

en: Group: %1
ia: Gruppo: %1

en: Number Of People: %1
ia: Numero de personas: %1

en: Reservation Number: %1
ia: Numero de reservation: %1

en: Under Name: %1
ia: Sub nomine : %1

en: Show Calendar
ia: MOnstra Calendario

en: Add to Calendar
ia: Adde a Calendario

en: Add to KDE Itinerary
ia: Adde a KDE Itinerary

en: Send to Device...
ia: Invia a dispositivo

en: Show location on map
ia: Monstra location sur mappa

en: Search address on map
ia: Cerca adresse sur mappa

en: Class: %1
ia: Classe: %1

en: Coach: %1
ia: Autocar: %1
