kdepim-addons - en to ia translation catalogue (56 entries)

en: Current URL is not a shortened URL.
ia: URL actual nn es un URL abbreviate.

en: Expand URL
ia: Expande URL

en: Translate...
ia: Traduce...

en: &Save
ia: &Salveguarda

en: Open &Editor...
ia: Aperir &Edito ...

en: Event:
ia: Evento:

en: Calendar where the new event will be stored.
ia: Calendario ubi le nove evento essera immagazinate.

en: Calendar where the new event will be stored
ia: Calendario ubi le nove evento essera immagazinate

en: Start:
ia: Initia:

en: Select start time for event.
ia: Selige tempore de initio per le evento.

en: End:
ia: Termina:

en: Select end time for event.
ia: Selige tempore de fin per le evento.

en: Create new event and close this widget.
ia: Crea nove evento e claude iste widget.

en: Open event editor, where more details can be changed.
ia: Aperi editor de evento, ubi ulterior detalios pote esser cambiate.

en: Close the widget for creating new events.
ia: Crea widget per crear nove action de facer (Todo)

en: Create Event...
ia: Crea  evento...

en: Create Event
ia: Crea  evento

en: Allows you to create a calendar Event
ia: Te permitte crear unEvento de calendario

en: Note:
ia: Nota:

en: Create new note and close this widget.
ia: Crea nove nota e clauderiste widget.

en: Close the widget for creating new notes.
ia: Claude le widget per crear nove notas.

[ctx: edit a note on this message]
en: Edit Note
ia: Editar Nota

[ctx: create a new note out of this message]
en: Create Note
ia: Crea Nota

en: Allows you to create a note from this message
ia: Te permitte crear un nota ex iste message

en: This option starts an editor to create a note. Then you can edit the note to your liking before saving it.
ia: Iste option initia un editor per crear un nota. Postea tu pote editar le nota a tu inclination ante salveguardar lo.

en: To-do:
ia: De-Facer:

en: Todo list where the new task will be stored.
ia: Lista de action de facer ubi le nove carga essera immagazinate.

en: Todo list where the new task will be stored
ia: Lista de action de facer ubi le nove carga essera immagazinate

en: Create new todo and close this widget.
ia: Crea nove action de facer e claude iste widget.

en: Open todo editor, where more details can be changed.
ia: Aperi editor de action de facer, ubi ulterior detalios essera cambiate.

en: Close the widget for creating new todos.
ia: Crea widget per crear nove action de facer (Todo)

en: Check I received a reply about "%1"
ia: Verifica que io recipeva un responsa re "%1"

en: Reply to "%1"
ia: Responde a "%1"

[ctx: %1 is summary of the todo, %2 is name of the folder in which it is stored]
en: New todo '%1' was added to task list '%2'
ia: Nove action de facer '%1' esseva addite a lita de carga '%2'

en: Create To-do
ia: Crea de-facer(To-do)

en: Allows you to create a calendar to-do or reminder from this message
ia: Il permitte te de crear un calendario de facer o memento ex iste message

en: This option starts the KOrganizer to-do editor with initial values taken from the currently selected message. Then you can edit the to-do to your liking before saving it to your calendar.
ia: Iste option initia le editor de-facer de KOrganizer con valores initial prendite ex le message currentemente selectionate. Postea tu pote modificar le de-facer a tu placer ante que salvar lo in tu calendario.

[ctx: @title:window]
en: Configure "External Script" Plugin
ia: Configura Plugin de "Script Externe"

en: Add Script...
ia: Adde script...

en: Remove Script
ia: Remove script

en: Modify Script...
ia: Modifica script...

en: External Script:
ia: Script externe:

en: Do you want to remove this script "%1"?
ia: Tu vole remover iste script "%1"?

en: Remove External Script
ia: Remove Script externe

[ctx: @title:window]
en: Add or Modify External Script
ia: Adde o modifica Script externe

en: Name:
ia: Nomine:

en: Add command arguments...
ia: Adde argumentos de commando...

en: Command Line:
ia: Linea de commando:

en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information...</a></qt>
ia: <qt><a href="whatsthis1">Infomation de formato de argumento format ...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%s - the subject of message</li><li>%from - the from email address</li><li>%cc - the list of cc email address</li><li>%bcc - the list of bcc email address</li><li>%body - the body of message</li><li>%inreplyto - the reply email address</li><li>%akonadiUrl - the akonadi url (as akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>
ia: <qt><p><strong>Iste expressiones pote esser usate per le argumentos:</strong></p><ul><li>%s - le subjecto de message</li><li>%from- le adresse de e-posta de ex </li><li>%cc - le adresse de e-posta de cc</li><li>%bcc - le lista de adresse de e-posta de bcc </li><li>%body - le corpore de message</li><li>%inreplyto - le adresse de e-posta de responsa</li><li>%akonadiUrl - le urlo de akonadi (como akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>

en: Executable:
ia: Executabile:

en: '%1' not found
ia: '%1' Non trovate

en: Executable not found.
ia: Executabile non trovate.

en: Impossible to start executable
ia: Impossibile  a initiar executabile

en: External Script
ia: Script externe

en: Configure
ia: Configura
