kdepim-addons - en to ia translation catalogue (77 entries)

en: Open Blockable Items...
ia: Aperi elementos blocabile...

en: Block Image
ia: Bloca imagine ...

en: Cannot load subscription!
ia: Non pote cargar subscription!

en: Custom Rules
ia: Regulas personalisate

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
ia: Habilita bloco de reclamos (ad block)

note: i18n: ectx: label, entry (HideAdsEnabled), group (General)
en: Hide advertisement enabled
ia: Cela reclamo habilitate

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockUpdateInterval), group (General)
en: Update interval list of adblock
ia: Actualisa lista de adblock (lista de reclamo)

[ctx: @title:window]
en: Add subscription
ia: Adde subscription

en: Select List:
ia: Selige lista:

en: Show List
ia: Monstra lista

[ctx: @title:window]
en: Blockable Items
ia: Elementos blocabile

en: No blockable element found.
ia: Il trovava necun elemento blocabile

en: Filter
ia: Filtro

en: Address
ia: Adresse

en: Type
ia: Typo

en: Search...
ia: Cerca...

en: Copy URL
ia: Copia URL

en: Copy filter
ia: Copia filtro

en: Block item...
ia: Bloca elemento...

en: Open
ia: Aperi

en: Remove filter
ia: Remove filtro

en: Image
ia: Imagine

en: Stylesheet
ia: Folio de stilo

en: Frame
ia: Quadro

en: XML Request
ia: Requesta XML

en: Object
ia: Objecto

en: Audio/Video
ia:  Audio/ Video

en: Popup window
ia: Fenestra de Popup

en: Unknown
ia: Incognite

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
ia: Crea filtro

en: Use default
ia: Usa valores predefinite

en: Yes
ia: Si

en: Not
ia: Non

en: No subscription added
ia: Necun subscription addite

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
ia: Configura Plugin de AdBlock

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ia: <qt>Filtra expression (p.ex. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">altere information</a>):

en:  day |  days
ia[0]:  die
ia[1]: dies

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.<br><a href='%1'>%2</a></qt>
ia: <qt><p>Inserta un expression de filtrar. Filtros pote esser definite sia como:<ul><li>un wildcard de stilo shell, p.ex. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, le wildcardes <tt>*?[]</tt> essera usate</li><li>un integre expression regular per circumferer le catena con '<tt>/</tt>', p.ex. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Omne catena de filtro pote esser precedite per '<tt>@@</tt>' a lista blanc (permittente) omne URL coincidente, que il prende prioritate super omne lista nigre (blocante) de filtro.<br><a href='%1'>%2</a></qt>

en: More information
ia: Altere information

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
ia[0]: Tu vole remover iste regula?
ia[1]: Tu vole remover iste regulas?

en: Do you want to delete list "%1"?
ia: Tu vole deler lista "%1"?

en: Delete current list
ia: Dele lista currente

en: All Files (*)
ia: Omne files (*)

en: Import Filters
ia: Importa filtros

en: Export Filters
ia: Exporta filtros

[ctx: @title:window]
en: Show adblock list
ia: Monstra lista de adblock (bloco de reclamos)

en: Delete List
ia: Dele lista

en: Download...
ia: Discarga...

en: An error occurred while downloading the list: "%1"
ia: Un error occurreva durante que on discargava le lista: "%1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filters:
ia: Filtros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blockingFilter)
en: &Blocking filter
ia: &Blocante filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exceptionFilter)
en: Exception Filter
ia: Filtro de exception

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Pattern
ia: Patrono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: custom
ia: personalisate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Accept pattern only
ia: Accepta solmente patrono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheBeginning)
en: At the beginning of the address
ia: Al initio del adresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheEnd)
en: At the end of address
ia: Al fin del adresse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ia: Optiones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, firstPartOnly)
en: First-part only
ia: Solmente le prime parte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
ia: Distingue inter majusculas e minusculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictToDomain)
en: Restrict to domain
ia: Restringe a dominio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Apply to:
ia: Applica  a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Collapse blocked:
ia: Plicar blocate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableAdblock)
en: &Enable Ad Block
ia: &Habilita Bloco de reclamos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkHideAds)
en: &Hide filtered elements
ia: &Cela elementos filtrate

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Automatic Filters
ia: Filtros automatic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFilters)
en: Add Filters subscriptions...
ia: Adde subscriptiones de filtros...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update enabled automatic filters every:
ia: Actualisa filtros automatic habilitate omne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showList)
en: Show List...
ia: Monstra lista...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Manual Filters
ia: Filtros manual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertButton)
en: Add filter expression
ia: Adde expression de filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importFilters)
en: Import Filters...
ia: Importa filtros...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportFilters)
en: Export filters...
ia: Exporta filtros...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
ia: Cerca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editFilter)
en: Edit
ia: Modifica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove filter expression
ia: Remove expresion de filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Filter
ia: Remove filtro
