kdepim-addons - en to ia translation catalogue (26 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Markdown Plugin
ia: Configura Plugin de Markdown

en: Enable embedded LaTeX
ia: Habilita LaTeX insertate

en: Enable PHP Markdown Extra definition lists
ia: Habilita listas de EXTRA definition de  PHP Markdown

en: Failed to compile the Markdown document.
ia: Falleva compilar le documento de Markdown.

[ctx: @title:window]
en: Add Image
ia: Adde imagine

en: Keep original size
ia: Mantene grandor original

en: Width:
ia: Largessa:

en: Height:
ia: Altessa:

en: Title:
ia: Titulo:

en: Image Link:
ia: Ligamine de Image:

en: Alternate text:
ia: Texto alternative:

[ctx: @title:window]
en: Add Link
ia: Adde ligamine

en: Link:
ia: Ligamine

[ctx: @title:window]
en: Markdown Rendering Preview
ia: Vista preliminari de rendition de Markdown

en: Converter Error
ia: Error de convertitor

en: Generate HTML from markdown language.
ia: Genera HTML ex linguage de markdown.

en: Markdown Action
ia: Action de Markdown

en: Add Title
ia: Adde titulo

en: Level %1
ia: Nivello %1

en: Horizontal Rule
ia: Regula horizontal

en: Change Selected Text as Bold
ia: Cambia texto selegite como Bold (Grasse)

en: Change Selected Text as Italic
ia: Cambia texto selegite como Italic

en: Change Selected Text as Code
ia: Cambia texto selegite como Codice

en: Change Selected Text as Block Quote
ia: Cambia texto selegite como Citation de Bloco

en: Add Link
ia: Adde ligamine

en: Add Image
ia: Adde imagine
