kdepim-addons - en to ia translation catalogue (29 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
ia: Configura Regula

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
ia: Typo:

[ctx: @label:textbox]
en: Contains:
ia: Il contine:

en: Body
ia: Corpore

en: Subject
ia: Subjecto

en: To
ia: A

en: Cc
ia: pc (CC)

en: Unread
ia: Non Legite

en: Important
ia: Importante

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
ia: Configura ante deler posta

[ctx: @action]
en: Confirm Before Deleting
ia: Confirma ante deler

en: Configure
ia: Configura

en: Do you want to delete this email?
    %1
ia: Tu vole deler iste message de e-posta?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
ia: Confirma deler poista

[ctx: @option:check]
en: Apply to All
ia: Applica a Toto

en: The message with subject '%2' contains '%1'
ia: Le message con subjecto '%2' contine '%1'

en: The message with subject '%1' is %2
ia: Le message con subjecto '%1' es '%2'

[ctx: @action:button]
en: Add Rule…
ia: Adde regula...

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
ia: Remove regula

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule…
ia: Modifica regula...

en: Type
ia: Typo

en: Pattern
ia: Patrono

en: Add Rule…
ia: Adde regula…

en: Edit Rule…
ia: Modifica regula...

en: Remove Rule | Remove Rules
ia[0]: Remove regula
ia[1]: Remove regulas

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
ia[0]: Tu vole remover iste regula?
ia[1]: Tu vole remover iste regula?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
ia: Remove regula

en: Same rule already exists.
ia: Mesme regula ja existe.

[ctx: @title:window]
en: Create Rule
ia: Crea Regula
