kdepim-addons - en to ia translation catalogue (15 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Adblock List
ia: Configura Lista de AdBlock

[ctx: @title:column]
en: Name
ia: Nomine

en: Add…
ia: Adde…

en: Modify…
ia: Modifica...

en: Delete
ia: Dele

en: Show
ia: Monstra

en: Update Lists
ia: Actualisa listas

en: Do you want to remove '%1' ?
ia: Tu vole remover  '%1' ?

[ctx: @title:window]
en: Remove List
ia: Remove Lista

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
ia: Cerca…

[ctx: @title:window]
en: Add Adblock List
ia: Adde lista de adblock (bloco de reclamos)

en: Name:
ia: Nomine:

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
ia: Configura Plugin de AdBlock

[ctx: @title:window]
en: Show Adblock List
ia: Monstra lista de adblock (bloco de reclamos)

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
ia: Habilita bloco de reclamos (ad block)
