kdepim-addons - en to it translation catalogue (29 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
it: Configura regola

en: Type:
it: Tipo:

en: Contains:
it: Contiene:

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: To
it: A

en: Bcc
it: Ccn

en: Unread
it: Non letto

en: Important
it: Importante

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
it: Configura prima dell'eliminazione dei messaggi

en: Confirm Before Deleting
it: Configura prima dell'eliminazione

en: Configure
it: Configura

en: Do you want to delete this email?
    %1
it: Vuoi eliminare questo messaggio di posta?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
it: Conferma eliminazione messaggio di posta

en: Apply to All
it: Applica a tutti

en: The message with subject '%2' contains '%1'
it: Il messaggio con oggetto «%2» contiene «%1»

en: The message with subject '%1' is %2
it: Il messaggio con oggetto «%1» è «%2»

[ctx: @action:button]
en: Add Rule...
it: Aggiungi regola...

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
it: Rimuovi regola

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule...
it: Modifica regola...

en: Type
it: Tipo

en: Pattern
it: Schema

en: Add Rule...
it: Aggiungi regola...

en: Edit Rule...
it: Modifica regola...

en: Remove Rule | Remove Rules
it[0]: Rimuovi regola
it[1]: Rimuovi regole

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
it[0]: Vuoi rimuovere questa regola?
it[1]: Vuoi rimuovere queste regole?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
it: Rimuovi regola

en: Same rule already exists.
it: La stessa regola esiste già.

en: Create Rule
it: Crea regola
