kmail_text_calendar_plugin - en to ja translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ja: 追加

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ja: 削除

en: Delegate:
ja: 委任:

en: Comment:
ja: コメント:

en: Select Address
ja: アドレスを選択

en: Answer:
ja: 返事:

[ctx: Not able to attend.]
en: Declined: %1
ja: 辞退: %1

[ctx: Unsure if it is possible to attend.]
en: Tentative: %1
ja: 暫定的に承諾: %1

[ctx: Accepted the invitation.]
en: Accepted: %1
ja: 承諾: %1

en: Incidence with no summary
ja: 要約のないイベント

en: Answer: %1
ja: 返事: %1

en: Delegated: %1
ja: 委任: %1

en: Forwarded: %1
ja: 転送: %1

en: Declined Counter Proposal: %1
ja: 拒否された変更案: %1

en: Delegation to organizer is not possible.
ja: 主催者に委任することはできません。

en: Do Not Send
ja: 送信しない

en: Send EMail
ja: メールを送信

en: Re: %1
ja: %1 について

en: Open Attachment
ja: 添付ファイルを開く

en: Save Attachment As...
ja: 添付ファイルを別名で保存...

en: Accept counter proposal
ja: 変更案を受諾

en: Create a counter proposal...
ja: 変更案を作成...

en: Throw mail away
ja: メールを破棄

en: Decline counter proposal
ja: 変更案を拒否

en: Check my calendar...
ja: 自分のカレンダーをチェック...

en: Open attachment "%1"
ja: 添付ファイル「%1」を開く
