kcontactmanager - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
ja: 連絡先を CSV フォーマットのファイルにエクスポートします。

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
ja: CSV フォーマットのファイルから連絡先をインポートします。

en: Import contacts from an LDAP server.
ja: LDAP サーバから連絡先をインポートします。

en: Import contacts from an LDIF file.
ja: LDIF ファイルから連絡先をインポートします。

en: Export contacts to an LDIF file.
ja: 連絡先を LDIF ファイルにエクスポートします。

en: Import contacts from a vCard file.
ja: vCard ファイルから連絡先をインポートします。

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
ja: 連絡先を vCard 4.0 ファイルにエクスポートします。

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
ja: 連絡先を vCard 3.0 ファイルにエクスポートします。

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
ja: 連絡先を vCard 2.1 ファイルにエクスポートします。

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
ja: <para>vCard にアクセスできません:</para><para>%1</para>
