kdepim-addons - en to ka translation catalogue (89 entries)

[ctx: @title:window]
en: Select Attendees
ka: აირჩიეთ დამსწრეები

[ctx: @info:placeholder]
en: Click to add a new attendee
ka: ახალი დამსწრის დასამატებლად დააწკაპუნეთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @option:check]
en: Keep me informed about status changes of this incidence.
ka: ამ ინციდენტის სტატუსის ცვლილებების შესახებ შეტყობინებების მიღება.

[ctx: @title:window]
en: Select delegate
ka: აირჩიეთ დელეგატი

[ctx: @label:textbox]
en: Delegate:
ka: დელეგირება:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: No attachment named "%1" found in the invitation.
ka: მოსაწვევში მიმაგრებული ფაილი სახელით "%1" აღმოჩენილი არაა.

en: The invitation attachment "%1" is a web link that is inaccessible from this computer. Please ask the event organizer to resend the invitation with this attachment stored inline instead of a link.
ka: მოსაწვევს მიმაგრება "%1" ვებ-ბმულია, რომელიც ამ კომპიუტერიდან ხელმისაწვდომი არაა. სთხოვეთ მოვლენის ორგანიზატორს, მოსაწვევი თავიდან გამოაგზავნოს, მიმაგრებული ფაილის ხაზში ჩასმით, მისი ელფოსტაზე მიმაგრების მაგიერ.

en: <qt>None of your identities match the receiver of this message,<br/>please choose which of the following addresses is yours,<br/> if any, or select one of your identities to use in the reply:</qt>
ka: <qt>ამ შეტყობინების მიმღებს თქვენი არც-ერთი იდენტიფიკატორი არ ემთხვევა.<br/>აირჩიეთ, რომელია ამ მისამართებიდან თქვენი<br/>თუ რომელიმე კი, აირჩიეთ თქვენი ერთ-ერთი იდენტიფიკატორი, საპასუხოდ:</qt>

en: <qt>Several of your identities match the receiver of this message,<br/>please choose which of the following addresses is yours:</qt>
ka: <qt>ამ შეტყობინების მიმღებს თქვენი ერთზე მეტი იდენტიფიკატორი ემთხვევა.<br/>აირჩიეთ, რომელია ამ მისამართებიდან თქვენი:</qt>

en: Select Address
ka: აირჩიეთ მისამართი

en: Answer:
ka: პასუხი:

[ctx: Not able to attend.]
en: Declined: %1
ka: უარყოფილია: %1

[ctx: Unsure if it is possible to attend.]
en: Tentative: %1
ka: სავარაუდო: %1

[ctx: Accepted the invitation.]
en: Accepted: %1
ka: მიღებულია: %1

en: Invitation answer attached.
ka: მოსაწვევის პასუხი მიმაგრებულია.

en: Incidence with no summary
ka: ინციდენტები შეჯამების გარეშე

en: Answer: %1
ka: პასუხი: %1

en: Delegated: %1
ka: დელეგირებულია: %1

en: Forwarded: %1
ka: გადაგზავნილი: %1

en: Declined Counter Proposal: %1
ka: პირიქით შეთავაზება უარყოფილია: %1

en: "%1" occurred already.
ka: "%1" უკვე მოხდა.

en: "%1" is currently in-progress.
ka: "%1" ახლა მიმდინარეობს.

en: "%1", happening all day today, is currently in-progress.
ka: "%1", დღეს მთელი დღის განმავლობაში ხდება და ამჟამადაც მიმდინარეობს.

en: "%1" is past due.
ka: "%1"-ის მოქმედების დრო წარსულშია.

en: "%1" has already started.
ka: "%1" უკვე გაეშვა.

en: "%1", happening all-day today, is currently in-progress.
ka: "%1", დღეს მთელი დღის განმავლობაში ხდება და ამჟამადაც მიმდინარეობს.

en: "%1", happening all day, has already started.
ka: "%1", რომელიც მთელი დღე ხდება, უკვე გაეშვა.

en: Do you still want to accept the task?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ ამ ამოცანის მიღება?

en: Do you still want to accept the invitation?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ მოსაწვევზე დათანხმება?

[ctx: @action:button]
en: Accept
ka: თანხმობა

en: Do you still want to send conditional acceptance of the invitation?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ, მოსაწვევზე თქვენი პირობებით დათანხმდეთ?

en: Do you still want to send conditional acceptance of the task?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ, ამ ამოცანაზე თქვენი პირობებით დათანხმდეთ?

[ctx: @action:button]
en: Send
ka: გაგზავნა

en: Do you still want to accept the counter proposal?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ პირიქით შეთავაზების მიღება?

en: Do you still want to send a counter proposal?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ პირიქით შეთავაზების გაგზავნა?

en: Do you still want to send a decline response?
ka: ჯერ კიდე გნებავთ მოსაწვევზე უარყოფის გაგზავნა?

en: Do you still want to decline the counter proposal?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ პირიქით შეთავაზების უარყოფა?

[ctx: @action:button]
en: Decline
ka: უარყოფა

en: Do you still want to record this response in your calendar?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ ამ პასუხის თქვენს კალენდარში ჩაწერა?

[ctx: @action:button]
en: Record
ka: ჩაწერა

en: Do you still want to delegate this task?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ ამ ამოცანის დელეგაცია?

en: Do you still want to delegate this invitation?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ ამ მოსაწვევის დელეგაცია?

[ctx: @action:button]
en: Delegate
ka: დელეგირება

en: Do you still want to forward this task?
ka: გნებავთ ამ დავალების გადაგზავნა?

en: Do you still want to forward this invitation?
ka: გნებავთ ამ მოსაწვევის გადაგზავნა?

[ctx: @action:button]
en: Forward
ka: წინ

en: Do you still want to cancel this task?
ka: გნებავთ ამ ამოცანის გაუქმება?

[ctx: @action:button]
en: Cancel Task
ka: ამოცანის გაუქმება

en: Do you still want to cancel this invitation?
ka: ჯერ კიდევ გნებავთ ამ მოსაწვევის გაუქმება?

[ctx: @action:button]
en: Cancel Invitation
ka: მოსაწვევის გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
ka: არ გააუქმო

en: Do you still want to check your calendar?
ka: გნებავთ, შეამოწმოთ თქვენი კალენდარი?

[ctx: @action:button]
en: Check
ka: შემოწმება

en: Do you still want to record this task in your calendar?
ka: გნებავთ ამ ამოცანის თქვენს კალენდარში ჩაწერა?

en: Do you still want to record this invitation in your calendar?
ka: გნებავთ ამ მოსაწვევის თქვენს კალენდარში ჩაწერა?

en: Do you really want to cancel this task?
ka: გნებავთ ამ ამოცანის გაუქმება?

en: Do you really want to cancel this invitation?
ka: გნებავთ ამ მოსაწვევის გაუქმება?

[ctx: @title:window]
en: Reaction to Invitation
ka: რეაქცია მოსაწვევზე

en: You forgot to add proposal. Please add it. Thanks
ka: დაგავიწყდათ, შეთავაზება დაგემატებინათ. მისი დამატება აუცილებელია. მადლობა

en: Delegation to organizer is not possible.
ka: ორგანიზატორთან დელეგაცია შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Save Invitation Attachment
ka: მოსაწვევზე მიმაგრებული ფაილის შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Decline Counter Proposal
ka: მოსაწვევის პირიქით უარი

en: You have no writable calendar folders for invitations, so storing or saving a response will not be possible.
    Please create at least 1 writable events calendar and re-sync.
ka: მოსაწვევებისთვის ჩაწერადი კალენდრის საქაღალდეები არ გაგაჩნიათ, ასე რომ, პასუხს ვერ ჩაიწერთ.
    შექმენით ერთი ჩაწერადი მოვლენების კალენდარი და სინქრონიზაცია თავიდან სცადეთ.

en: The calendar invitation stored in this email message is broken in some way. Unable to continue.
ka: კალენდრის მოსაწვევი, რომელიც ამ ელფოსტის შეტყობინებაშია, რაღაცნაირად გაფუჭდა. გაგრძელება შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: The organizer is not expecting a reply to this invitation but you can send them an email message if you desire.
    
    Would you like to send the organizer a message regarding this invitation?
    Press the [Cancel] button to cancel the recording operation.
ka: ორგანიზატორი არ ელის მოსაწვევზე პასუხს, მაგრამ, შეგიძლიათ, მას ელფოსტა მისწეროთ, თუ გნებავთ.
    
    გნებავთ გაუგზავნოთ ორგანიზატორის შეტყობინება ამ მოსაწვევის შესახებ?
    ჩასაწერის ოპერაციის გასაუქმებლად დააჭირეთ [გაუქმების] ღილაკს.

[ctx: @title:window]
en: Send Email to Organizer
ka: ორგანიზატორისთვის ელფოსტის გაგზავნა

[ctx: @action:button]
en: Do Not Send
ka: არ გააგზავნო

[ctx: @action:button]
en: Send EMail
ka: ელფოსტის გაგზავნა

en: Open Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილის გახსნა

en: Save Attachment As…
ka: მიმაგრებული ფაილის შენახვა, როგორც…

en: Accept invitation
ka: Მოწვევის მიღება

en: Accept invitation conditionally
ka: Მოწვევის მიღება პირობებით

en: Accept counter proposal
ka: პირიქით შეთავაზებაზე თანხმობა

en: Create a counter proposal…
ka: პირიქით შეთავაზების შექმნა…

en: Throw mail away
ka: ელფოსტის გადაგდება

en: Decline invitation
ka: მოწვევის უარი

en: Postpone
ka: გადადება

en: Decline counter proposal
ka: მოსაწვევის პირიქით უარი

en: Check my calendar…
ka: ჩემი კალენდრის შემოწმება…

en: Record response into my calendar
ka: პასუხის ჩემს კალენდარში ჩაწერა

en: Record invitation into my calendar
ka: მოსაწვევის ჩაწერა ჩემს კალენდარში

en: Move this invitation to my trash folder
ka: ამ მოსაწვევის ჩემს ნაგვის ყუთიშ საქაღალდეში გადატანა

en: Delegate invitation
ka: მოსაწვევის დელეგაცია

en: Forward invitation
ka: მოსაწვევის გადაგზავნა

en: Remove invitation from my calendar
ka: მოსაწვევის წაშლა ჩემი კალენდრიდან

en: Open attachment "%1"
ka: მიმაგრებული ფაილის "%1" გახსნა
