kdepim-addons - en to ka translation catalogue (6 entries)

en: &Check Grammar (Grammalecte)
ka: &გრამატიკის შემოწმება (Grammalecte)

en: Grammalecte Plugin
ka: დამატება Grammalecte

en: &Check Grammar (LanguageTool)
ka: &გრამატიკის შემოწმება (LanguageTool)

en: You do not use local instance.
    Your text will be sent to an external web site (https://languagetool.org/).
    Do you want to continue?
ka: თქვენ ლოკალურად გაშვებულ ასლს არ იყენებთ.
    თქვენი ტექსტი გარე ვებგვერდზე აიტვირთება (https://languagetool.org/).
    გნებავთ გააგრძელოთ?

[ctx: @title:window]
en: Check Grammar with LanguageTool
ka: გრამატიკის შემოწმება LanguageTool-ით

en: LanguageTool Plugin
ka: დამატება LanguageTool
