kaddressbook - en to mk translation catalogue (5 entries)

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
mk: <qt>Не можам да ја отворам датотеката <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
mk: <qt>Не можам да ја отворам <b>%1</b> за читање.</qt>

en: Import vCard...
mk: Внеси vCard-картичка...

en: Export vCard 3.0...
mk: Изнеси vCard-картичка 3.0...

en: Export vCard 2.1...
mk: Изнеси vCard-картичка 2.1...
