kaddressbook - en to nb translation catalogue (106 entries)

en: Export CSV file...
nb: Eksporter CSV-fil …

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
nb: Eksporter kontakter til en fil i kommaseparert format.

en: Import CSV file...
nb: Importer CSV-fil …

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
nb: Importer kontakter fra en fil i kommaseparert format.

en: Which contact do you want to export?
nb: Hvilken kontakt vil du eksportere?

en: You have not selected any contacts to export.
nb: Du har ikke valgt noen kontakter som skal eksporteres.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
nb: <qt>Klarte ikke å åpne fila <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke å åpne fila <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
nb: Importdialog for CSV

[ctx: @label]
en: Importing contacts
nb: Importerer kontakter

[ctx: @label]
en: File to import:
nb: Importer fil:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
nb: Velg en csv-fil som skal importeres

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
nb: Trykk denne knappen for å starte en filvelger der du kan velge en csv-fil å importere.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
nb: Skilletegn

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
nb: Komma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
nb: Sett feltskilletegn til komma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
nb: Velg dette hvis csv-fila bruker komma som feltskilletegn.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
nb: Semikolon

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
nb: Sett feltskilletegn til semikolon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
nb: Velg dette hvis csv-fila bruker semikolon som feltskilletegn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
nb: Sett feltskilletegn til TAB

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
nb: Velg dette hvis csv-fila bruker tabulatortegn som feltskilletegn.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
nb: Mellomrom

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
nb: Sett feltskilletegn til mellomrom

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
nb: Velg dette hvis csv-fila bruker mellomrom som feltskilletegn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
nb: Sett feltskilletegn til et egendefinert tegn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
nb: Velg dette hvis csv-fila bruker et annet tegn som feltskilletegn for dataene i csv-fila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
nb: Bestem egendefinert skilletegn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
nb: Skriv inn et egendefinert tegn som skal brukes som feltskilletegn. Hvis du skriver inn mer enn ett tegn blir bare det første brukt, og resten blir ignorert.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
nb: Hermetegn:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
nb: Velg hermetegn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
nb: Velg det tegnet som csv-fila bruker til å «sitere» feltskilletegnet dersom dette skilletegnet forekommer inne i data. Hvis komma, for eksempel, er skilletegn, så blir kommaer inne i dataene «sitert» med tegnet oppgitt her.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
nb: Ingen

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
nb: Datoformat:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
nb: <para> <list><item>y: år med to siffer</item><item>Y: år med fire siffer</item><item>m: måned med ett eller to siffer</item><item>M: måned med to siffer</item><item>d: dag med en eller to siffer</item><item>D: dag med to siffer</item><item>H: timer med to siffer</item><item>I: minutter med to siffer</item><item>S: sekunder med to siffer</item> </list> </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
nb: <para>Oppgi et format som skal brukes for datoer i csv-dataene. Bruk disse tegnstrengene til å definere formatet:</para> <para> <list><item>y: år med to siffer</item><item>Y: år med fire siffer</item><item>m: måned med ett eller to siffer</item><item>M: måned med to siffer</item><item>d: dag med en eller to siffer</item><item>D: dag med to siffer</item><item>H: timer med to siffer</item><item>I: minutter med to siffer</item><item>S: sekunder med to siffer</item> </list> </para> <para>Eksempel: «Y-M-D» tilsvarer en dato som «2012-01-04»</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
nb: Tekst kodek:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
nb: Velg tekstkodek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
nb: Velg tegnkodingen for dataene i csv-fila.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
nb: Hopp over første rad i fila

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
nb: Hopp over første rad i fila ved import

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
nb: Kryss av her hvis du vil at importeringen skal hoppe over første rad i csv-dataene. Ofte er den første linja i en csv-fil en kommentarlinje som beskriver rekkefølgen for datafeltene som er med i fila.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
nb: Bruk mal …

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
nb: Lagre mal …

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
nb: Lokal (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Latin1
nb: Latin 1

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
nb: Du må tilordne minst en kolonne.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
nb: Det er ingen maler tilgjengelige ennå.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
nb: Ingen tilgjengelige maler

[ctx: @title:window]
en: Template Name
nb: Malnavn

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
nb: Gi malen et navn:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
nb: Klarer ikke å åpne innfila.

en: Device is not open
nb: Enheten er ikke åpen

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
nb: Er du sikker på at du vil slette malen «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
nb: Malvalg

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
nb: Velg en mal som passer til CSV-fila:

en: GMX address book file (*.gmxa)
nb: GMX adressebokfil (*.gmxa)

en: Import GMX file...
nb: Importer GMX-fil …

en: Import contacts from a GMX address book file.
nb: Importer kontakter fra en GMX adressebokfil.

en: Export GMX file...
nb: Eksporter GMX-fil

en: Export contacts to a GMX address book file.
nb: Eksporter kontakter til en GMX adressebokfil.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke å åpne <b>%1</b> for lesing.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
nb: %1 er ikke en GMX adressebokfil.

en: Import From LDAP server...
nb: Importer fra LDAP-tjener …

en: Import contacts from an LDAP server.
nb: Importer kontakter fra en LDAP-tjener.

en: Import LDIF file...
nb: Importer LDIF-fil …

en: Import contacts from an LDIF file.
nb: Importer kontakter fra en LDIF-fil.

en: Export LDIF file...
nb: Eksporter LDIF-fil …

en: Export contacts to an LDIF file.
nb: Eksporter kontakter til en LDIF-fil.

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
nb: Felter som skal eksporteres

[ctx: @option:check]
en: Private fields
nb: Private felter

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
nb: Eksporter private felter

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
nb: Velg dette hvis du vil eksportere kontaktens private felter til vCard-fila.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
nb: Forretningsfelter

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
nb: Eksporter forretningsfelter

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
nb: Kryss av her hvis du vil eksportere kontaktens forretningsfelter til vCard-fila.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
nb: Andre felter

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
nb: Eksporter andre felter

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
nb: Kryss av her hvis du vil eksportere kontaktens andre felter til vCard-fila.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
nb: Krypteringsnøkler

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
nb: Eksporter krypteringsnøkler

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
nb: Kryss av her hvis du vil eksportere kontaktens krypteringsnøkler til vCard-fila.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
nb: Bilder

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
nb: Eksporter bilder

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
nb: Kryss av her hvis du vil eksportere kontaktens bilde til vCard-fila.

[ctx: @title:group]
en: Export options
nb: Eksportvalg

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
nb: Visningsnavn som fullt navn

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
nb: Eksporter visningsnavn som fullt navn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
nb: Kryss av her hvis du vil eksportere kontaktens visningsnavn i vCard-ets felt for fullt navn. Dette kan være nødvendig for å få vist navnet riktig i GMail eller Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
nb: Importer vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
nb: Vil du importere denne kontakten til adresseboka?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
nb: Importer alle …

en: Import vCard...
nb: Importer vCard …

en: Import contacts from a vCard file.
nb: Importer kontakter fra en vCard-fil.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
nb: Eksporter kontakter til en vCard 4.0-fil.

en: Export vCard 4.0...
nb: Eksporter vCard 4.0 …

en: Export vCard 3.0...
nb: Eksporter vCard 3.0 …

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
nb: Eksporter kontakter til en vCard 3.0-fil.

en: Export vCard 2.1...
nb: Eksporter vCard 2.1 …

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
nb: Eksporter kontakter til en vCard 2.1-fil.

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
nb: Velg vCard som skal importeres

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
nb: Klarte ikke å importere fra vCard

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
nb: <para>Får ikke tilgang til vCard-visittkortet:</para><para> %1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
nb: Du har valgt en liste over kontakter, skal de eksporteres til flere filer?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
nb: Eksporter til én fil

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
nb: Eksporter til flere filer
