kmail_text_vcard_plugin - en to nb translation catalogue (11 entries)

en: Attached business card | Attached business cards
nb[0]: Vedlagt visittkort
nb[1]: Vedlagte visittkort

en: [Add this contact to the address book]
nb: [Legg til denne kontakten i adresseboka]

en: [This contact is already in addressbook]
nb: [Denne kontakten er allerede i adresseboka]

en: View Business Card
nb: Vis visittkort

en: Save Business Card As...
nb: Lagre visittkort som …

en: Add this contact to the address book.
nb: Legg til denne kontakten i adresseboka.

en: Update this contact to the address book.
nb: Oppdater denne kontakten til adresseboka.

en: Add "%1" to the address book.
nb: Legg til «%1» i adresseboka.

en: Update "%1" to the address book.
nb: Oppdater «%1» til adresseboka.

en: Save Business Card
nb: Lagre visittkort

en: There are two or more contacts with same email stored in addressbook.
nb: Det er to eller flere kontakter med samme e-postadresse lagret i adresseboka.
