kmail_text_vcard_plugin - en to nds translation catalogue (11 entries)

en: Attached business card | Attached business cards
nds[0]: Bileggt Visietkoort
nds[1]: Bileggt Visietkoorten

en: [Add this contact to the address book]
nds: [Dissen Kontakt na't Adressbook tofögen]

en: [This contact is already in addressbook]
nds: [Disse Kontakt is al in't Adressbook]

en: View Business Card
nds: Visietkoort ankieken

en: Save Business Card As...
nds: Visietkoort sekern as...

en: Add this contact to the address book.
nds: Dissen Kontakt na't Adressbook tofögen

en: Update this contact to the address book.
nds: Dissen Kontakt in't Adressbook opfrischen

en: Add "%1" to the address book.
nds: "%1" to dat Adressbook tofögen

en: Update "%1" to the address book.
nds: "%1" in't Adressbook opfrischen

en: Save Business Card
nds: Visietkoort sekern

en: There are two or more contacts with same email stored in addressbook.
nds: Dat gifft noch twee Kontakten mit de sülve Nettpostadress binnen dat Adressbook.
