kcontactmanager - en to nn translation catalogue (44 entries)

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
nn: Eksporter kontaktar til ei fil med kommaskilde verdiar.

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
nn: Importer kontaktar frå ei fil med kommaskilde verdiar.

en: Which contact do you want to export?
nn: Kva kontakt vil du eksportera?

en: You have not selected any contacts to export.
nn: Du har ikkje vald kva kontaktar du vil eksportera.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
nn: <qt>Klarte ikkje opna fila <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje opna fila <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
nn: CSV-importvindauge

[ctx: @label]
en: Importing contacts
nn: Importerer kontaktar

[ctx: @label]
en: File to import:
nn: Fila du vil importera:

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
nn: Skiljeteikn

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
nn: Komma

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
nn: Semikolon

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
nn: Bruk semikolon som feltskilje

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
nn: Tabulatorteikn

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
nn: Mellomrom

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
nn: Vel ein valfri tast å bruka som skiljeteikn. Vel kun eitt teikn. Om du brukar meir enn eitt, vertl kun det første brukt uansett.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
nn: Sitat:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
nn: Vel kva teikn ein skal bruka som markør til skiljeteikn om skiljeteiknet dukkar opp som csv data. Til dømes, om «,» er brukt som skiljeteikn og «'» som markør, vil oppføringa i datafila bli «','».

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
nn: Ingen

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
nn: Datoformat:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
nn: <para><list><item>y: år med to siffer</item><item>Y: år med fire siffer</item><item>m: månad med eitt eller to siffer</item><item>M: månad med to siffer</item><item>d: dag med eitt eller to siffer</item><item>D: dag med to siffer</item><item>H: timar med to siffer</item><item>I: minutt med to siffer</item><item>S: sekund med to siffer</item></list></para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
nn: Tekstkodek:

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
nn: Hopp over den første linja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
nn: Kryss av om du vil hoppa over første oppføring når du importerer csv-data; i mange høve vil den første linja kun vera ein kommentar om innhaldet i fila.

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
nn: Lokal (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Latin1
nn: Latin 1

[ctx: @title:window]
en: Template Name
nn: Malnamn

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
nn: Skriv inn namnet på malen:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
nn: Klarte ikkje opna fila.

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
nn: Malval

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
nn: Vel ein mal som passar med CSV-fila:

en: GMX address book file (*.gmxa)
nn: GMX-adressebok (*.gmxa)

en: Import contacts from a GMX address book file.
nn: Importer kontaktar frå ei GMX-adressebokfil.

en: Export contacts to a GMX address book file.
nn: Ekspodter kontaktar frå ei GMX-adressebokfil.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje opna <b>%1</b> for lesing.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
nn: %1 er ikkje ei GMX-adressebok.

en: Import contacts from an LDAP server.
nn: Importer kontaktar frå ein LDAP-tenar.

en: Import contacts from an LDIF file.
nn: Importer kontaktar frå ei LDIF-fil.

en: Export contacts to an LDIF file.
nn: Eksporter kontaktar til ei LDIF-fil.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
nn: Kryss av for å eksportera kontaktane sitt oppføring-namn inn i vCard formatet sine fullt namn rubrikkar; dette kan vera naudsynt for korrekt vising i GMail og i Android.

en: Import contacts from a vCard file.
nn: Importer kontaktar frå ei vCard-fil.

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
nn: Eksporter kontaktar til ei vCard 3.0-fil.

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
nn: Eksporter kontaktar til ei vCard 2.1-fil.

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
nn: <para>Fekk ikkje tilgang til vCard-kortet:</para><para>%1</para>
