kaddressbook - en to pl translation catalogue (115 entries)

en: Export CSV file...
pl: Wyeksportuj plik CSV...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
pl: Wyeksportuj kontakty do pliku w formacie CSV.

en: Import CSV file...
pl: Zaimportuj plik CSV...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
pl: Zaimportuj kontakty z pliku w formacie CSV.

en: Which contact do you want to export?
pl: Który kontakt chcesz wyeksportować?

en: You have not selected any contacts to export.
pl: Nie wybrano żadnej kontakty do eksportu.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
pl: Okno importu CSV

[ctx: @label]
en: Importing contacts
pl: Importowanie kontaktów

[ctx: @label]
en: File to import:
pl: Importowany plik:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
pl: Wybierz plik csv do zaimportowania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby rozpocząć wybieranie pliku, które pozwoli ci wybrać plik csv do zaimportowania.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
pl: Element oddzielający

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
pl: Przecinek

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
pl: Wybierz przecinek jako separator pól

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli twój plik csv używa przecinków jako separatorów pól.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
pl: Średnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
pl: Wybierz średnik jako separator pól

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli twój plik csv używa średników jako separatorów pól.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
pl: Znak tabulacji

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
pl: Wybierz znak tabulacji jako separator pól

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli twój plik csv używa znaków tabulacji jako separatorów pól.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
pl: Spacja

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
pl: Wybierz znak spacji jako separator pól

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli twój plik csv używa znaków spacji jako separatorów pól.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
pl: Inne

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
pl: Wybierz własny znak jako separator pól

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli twój plik csv używa jakiegoś innego znaku jako separatorów pól.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
pl: Ustaw własny znak oddzielający pola

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
pl: Podaj  własny znak używany jako znak oddzielający. Jeżeli podasz więcej niż 1 znak, to zostanie użyty tylko ten pierwszy, a reszta zostanie zignorowana.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
pl: Cytowanie tekstu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
pl: Wybierz znak cytowania:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
pl: Wybierz znak jakiego twój plik csv używa do "cytowania" znaku oddzielającego pole, jeśli taki znak pojawi się w danych. Na przykład, jeśli przecinek jest znakiem oddzielającym pola, to każdy przecinek występujący w danych zostanie "zacytowany" przez znak podany tutaj.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
pl: Brak

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
pl: Format daty:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
pl: <para><list><item>y: rok z 2 cyframi</item><item>Y: rok z 4 cyframi</item><item>m: miesiąc z 1 lub 2 cyframi</item><item>M: miesiąc z 2 cyframi</item><item>d: dzień z 1 lub 2 cyframi</item><item>D: dzień z dwoma cyframi</item><item>H: godzina z 2 cyframi</item><item>I: minuta z dwoma cyframi</item><item>S: sekunda z 2 cyframi</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
pl: <para>Podaj format używany dla dat w twoim pliku csv. Następujące sekwencje pomogą ci zdefiniować format:</para><para><list><item>y: rok z 2 cyframi</item><item>Y: rok z 4 cyframi</item><item>m: miesiąc z 1 lub 2 cyframi</item><item>M: miesiąc z 2 cyframi</item><item>d: dzień z 1 lub 2 cyframi</item><item>D: dzień z dwoma cyframi</item><item>H: godzina z 2 cyframi</item><item>I: minuta z dwoma cyframi</item><item>S: sekunda z 2 cyframi</item></list></para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
pl: Kodek tekstu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
pl: Wybierz kodek tekstu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
pl: Wybierz kodowanie znaków danych w twoim pliku csv.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
pl: Pomiń pierwszy wiersz pliku

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
pl: Pomiń pierwszy wiersz pliku csv przy importowaniu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby przy importowaniu pominięto pierwszy wiersz pliku csv. W wielu przypadkach, pierwszy wiersz pliku csv będzie wierszem komentarza opisującym kolejność pól danych zawartych w pliku.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
pl: Zastosuj szablon...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
pl: Zapisz szablon...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
pl: Lokalne (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Unicode
pl: Unikod

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Microsoft Unicode
pl: Unikod Microsoftu

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
pl: Musisz przydzielić co najmniej jedną kolumnę.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
pl: Nie ma jeszcze dostępnych szablonów.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
pl: Brak dostępnych szablonów

[ctx: @title:window]
en: Template Name
pl: Nazwa szablonu

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
pl: Proszę podać nazwę szablonu:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
pl: Nie można otworzyć pliku wejściowego.

en: Device is not open
pl: Urządzenie nie jest otwarte

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć szablon '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
pl: Wybór szablonu

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
pl: Wybierz szablon pasujący do pliku CSV:

en: GMX address book file (*.gmxa)
pl: Plik książki adresowej GMX (*.gmxa)

en: Import GMX file...
pl: Zaimportuj plik GMX...

en: Import contacts from a GMX address book file.
pl: Zaimportuj kontakty z książki adresowej GMX.

en: Export GMX file...
pl: Wyeksportuj plik GMX...

en: Export contacts to a GMX address book file.
pl: Wyeksportuj kontakty do pliku książki adresowej GMX.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
pl: <qt>Nie można otworzyć pliku <b>%1</b> do odczytu.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
pl: %1 nie jest plikiem książki adresowej GMX.

en: Import From LDAP server...
pl: Zaimportuj z serwera LDAP...

en: Import contacts from an LDAP server.
pl: Zaimportuj kontakty z serwera LDAP.

en: Import LDIF file...
pl: Zaimportuj plik LDIF...

en: Import contacts from an LDIF file.
pl: Zaimportuj kontakty z pliku LDIF.

en: Export LDIF file...
pl: Wyeksportuj plik LDIF...

en: Export contacts to an LDIF file.
pl: Wyeksportuj kontakty do pliku LDIF.

en: LDif Files
pl: Pliki LDif

en: LDif Files (*.ldif)
pl: Pliki LDif (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
pl: Pliki do eksportu

[ctx: @option:check]
en: Private fields
pl: Prywatne pola

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
pl: Wyeksportuj prywatne pola

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować prywatne pola kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
pl: Pola biznesowe

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
pl: Wyeksportuj pola biznesowe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować pola biznesowe kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
pl: Inne pola

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
pl: Wyeksportuj inne pola

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować inne pola kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
pl: Klucze szyfrujące

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
pl: Wyeksportuj klucze szyfrujące

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować klucze szyfrujące do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
pl: Obrazy

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
pl: Wyeksportuj zdjęcia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować zdjęcia kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
pl: Opcje eksportu

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
pl: Wyświetl nazwę jako pełną nazwę

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
pl: Wyeksportuj wyświetlaną nazwę jako pełną nazwę

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować wyświetlaną nazwę kontaktu do pola pełnej nazwy w vCard.  Może to być potrzebne, aby poprawnie wyświetlać nazwę w GMail czy Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
pl: Zaimportuj vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
pl: Czy chcesz zaimportować ten kontakt do twojej książki adresowej?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
pl: Zaimportuj wszystko...

en: Import vCard...
pl: Zaimportuj vCard...

en: Import contacts from a vCard file.
pl: Zaimportuj kontakty z pliku vCard.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
pl: Wyeksportuj kontakty do pliku vCard 4.0.

en: Export vCard 4.0...
pl: Wyeksportuj vCard 4.0...

en: Export vCard 3.0...
pl: Wyeksportuj vCard 3.0...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
pl: Wyeksportuj kontakty do pliku vCard 3.0.

en: Export vCard 2.1...
pl: Wyeksportuj vCard 2.1...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
pl: Wyeksportuj kontakty do pliku vCard 2.1.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
pl: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Wszystkie pliki (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
pl: Wybierz vCard do importu

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
pl: Nieudane importowanie vCard

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
pl: <para>Brak dostępu do vCard:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
pl: Wybrano listę kontaktów, czy chcesz je wyeksportować do kilku plików?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
pl: Eksport do jednego pliku

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
pl: Wyeksportuj do kilku plików

en: Import Windows Contact file...
pl: Zaimportuj plik kontaktów Windowsa...

en: Import contacts from windows contact file.
pl: Importowanie kontaktów z pliku kontaktów Windowsa.

en: Windows Contact file (*.contact)
pl: Plik kontaktów Windowsa (*.contact)
