kdepim-addons - en to pt translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
pt: Configurar a Regra

en: Type:
pt: Tipo:

en: Contains:
pt: Contém:

en: Body
pt: Conteúdo

en: Subject
pt: Assunto

en: To
pt: Para

en: Cc
pt: CC

en: Bcc
pt: BCC

en: Unread
pt: Não Lido

en: Important
pt: Importante

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
pt: Configurar Antes de Apagar o Correio

en: Confirm Before Deleting
pt: Configurar Antes de Apagar

en: Configure
pt: Configurar

en: Do you want to delete this email?
    %1
pt: Deseja remover este e-mail?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
pt: Confirmar a Remoção do E-mail

en: Apply to All
pt: Aplicar a Tudo

en: The message with subject '%2' contains '%1'
pt: A mensagem com o assunto '%2' contém '%1'

en: The message with subject '%1' is %2
pt: A mensagem com o assunto '%1' é '%2'

[ctx: @action:button]
en: Add Rule...
pt: Adicionar uma Regra...

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
pt: Remover a Regra

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule...
pt: Modificar a Regra...

en: Type
pt: Tipo

en: Pattern
pt: Padrão

en: Add Rule...
pt: Adicionar uma Regra...

en: Edit Rule...
pt: Editar a Regra...

en: Remove Rule | Remove Rules
pt[0]: Remover a Regra
pt[1]: Remover as Regras

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
pt[0]: Deseja remover esta regra?
pt[1]: Deseja remover estas regras?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
pt: Remover a Regra

en: Same rule already exists.
pt: Já existe a mesma regra.

en: Create Rule
pt: Criar a Regra
