webengineurlinterceptor - en to pt_BR translation catalogue (17 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Adblock List
pt_BR: Configurar a lista do Adblock

[ctx: @title:column]
en: Name
pt_BR: Nome

[ctx: @title:column]
en: Url
pt_BR: URL

en: Add…
pt_BR: Adicionar…

en: Modify…
pt_BR: Modificar...

en: Delete
pt_BR: Excluir

en: Show
pt_BR: Mostrar

en: Update Lists
pt_BR: Atualizar listas

en: Do you want to remove '%1' ?
pt_BR: Deseja remover '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Remove List
pt_BR: Remover lista

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
pt_BR: Pesquisar...

[ctx: @title:window]
en: Add Adblock List
pt_BR: Adicionar a lista do AdBlock

en: Name:
pt_BR: Nome:

en: Url:
pt_BR: URL:

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
pt_BR: Configurar o plugin AdBlock

[ctx: @title:window]
en: Show Adblock List
pt_BR: Mostrar lista do AdBlock

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
pt_BR: Ativar o bloqueio de anúncios
