kmail - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: CC:
ru: Копия:

en: BCC:
ru: Скрытая копия:

[ctx: View->headers->]
en: &Brief Headers
ru: &Краткий

en: Show brief list of message headers
ru: Показать краткий заголовок

en: From:
ru: Отправитель:

en: To:
ru: Получатель:

[ctx: View->headers->]
en: &Enterprise Headers
ru: &Корпоративный

en: Show the list of headers in Enterprise style
ru: Показать заголовок в корпоративном формате

en: (resent from %1)
ru: (переслал %1)

en: (receiver was %1)
ru: (получателем был %1)

[ctx: To-field of the mail header.]
en: To:
ru: Получатель:

en: Date:
ru: Дата:

en: MDN To:
ru: Получатель подтверждения:

en: Spam Status:
ru: Признак спама:

[ctx: View->headers->]
en: &Fancy Headers
ru: &Изящный

en: Show the list of headers in a fancy format
ru: Показать заголовок в «изящном» формате

en: Attachments:
ru: Вложения:

[ctx: View->headers->]
en: &Long Headers
ru: &Подробный

en: Show long list of message headers
ru: Показать подробный заголовок

[ctx: View->headers->]
en: &Standard Headers
ru: &Стандартный

en: Show standard list of message headers
ru: Показать стандартный заголовок
