kdepim-addons - en to sa translation catalogue (50 entries)

en: Current URL is not a shortened URL.
sa: वर्तमान URL लघुकृतं URL नास्ति ।

[ctx: @action]
en: Expand URL
sa: URL विस्तारयन्तु

[ctx: @action]
en: Translate…
sa: अनुवदति…

en: &Save
sa: &रक्ष्

[ctx: @action:button]
en: Open &Editor…
sa: &Editor उद्घाटयतु…

[ctx: @label:textbox]
en: Event:
sa: घटना:

en: Calendar where the new event will be stored.
sa: पञ्चाङ्गं यत्र नूतनघटना संगृहीता भविष्यति।

[ctx: @info:tooltip]
en: Calendar where the new event will be stored
sa: पञ्चाङ्गं यत्र नूतनघटना संगृहीता भविष्यति

[ctx: @label:textbox]
en: Start:
sa: प्रारंभः:

en: Select start time for event.
sa: इवेण्ट् कृते आरम्भसमयं चिनोतु।

[ctx: @label:textbox]
en: End:
sa: अंत:

en: Select end time for event.
sa: इवेण्ट् कृते अन्त्यसमयं चिनोतु।

en: Create new event and close this widget.
sa: नूतनं इवेण्ट् रचयन्तु, एतत् विजेट् च बन्दं कुर्वन्तु ।

en: Open event editor, where more details can be changed.
sa: इवेण्ट् एडिटर् उद्घाटयन्तु, यत्र अधिकविवरणं परिवर्तयितुं शक्यते ।

en: Close the widget for creating new events.
sa: नूतनानि घटनानि निर्मातुं विजेट् पिधायताम् ।

en: Create Event…
sa: इवेण्ट् रचयन्तु…

en: Create Event
sa: इवेण्ट् रचयन्तु

en: Allows you to create a calendar Event
sa: भवन्तं कैलेण्डर् Event निर्मातुं शक्नोति

[ctx: @label:textbox]
en: To-do:
sa: कार्यम् :

en: Todo list where the new task will be stored.
sa: नूतनं कार्यं कुत्र संगृहीतं भविष्यति इति टोडो सूची ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Todo list where the new task will be stored
sa: नूतनं कार्यं कुत्र संगृहीतं भविष्यति इति टोडो सूची

en: Create new todo and close this widget.
sa: नूतनं todo रचयन्तु तथा च एतत् विजेट् बन्दं कुर्वन्तु।

en: Open todo editor, where more details can be changed.
sa: todo editor उद्घाटयन्तु, यत्र अधिकविवरणं परिवर्तयितुं शक्यते ।

en: Close the widget for creating new todos.
sa: नूतनं todos निर्मातुं विजेट् पिधायताम् ।

en: Check I received a reply about "%1"
sa: पश्यन्तु मया "%1" विषये उत्तरं प्राप्तम्।

en: Reply to "%1"
sa: "%1" प्रति उत्तरं ददातु।

[ctx: %1 is summary of the todo, %2 is name of the folder in which it is stored]
en: New todo '%1' was added to task list '%2'
sa: '%2' इति कार्यसूचौ नूतनं todo '%1' योजितम् ।

en: Create To-do
sa: To-do रचयन्तु

en: Allows you to create a calendar to-do or reminder from this message
sa: अस्मात् सन्देशात् पञ्चाङ्गकार्यं वा स्मरणं वा निर्मातुं शक्नोति

en: This option starts the KOrganizer to-do editor with initial values taken from the currently selected message. Then you can edit the to-do to your liking before saving it to your calendar.
sa: एषः विकल्पः वर्तमानचयनितसन्देशात् गृहीतैः प्रारम्भिकमूल्यैः सह KOrganizer-कार्यसम्पादकं आरभते । ततः भवन्तः स्वस्य पञ्चाङ्गे रक्षितुं पूर्वं स्वस्य रुचिनुसारं कार्यं सम्पादयितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Configure "External Script" Plugin
sa: "बाह्यस्क्रिप्ट्" प्लगिन् विन्यस्यताम्

[ctx: @action:button]
en: Add Script…
sa: स्क्रिप्ट् योजयतु…

[ctx: @action:button]
en: Remove Script
sa: स्क्रिप्ट् निष्कासयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Modify Script…
sa: स्क्रिप्ट् परिवर्तनं कुर्वन्तु…

[ctx: @label:textbox]
en: External Script:
sa: बाह्यलिपिः :

en: Do you want to remove this script "%1"?
sa: किं भवान् एतां स्क्रिप्ट् "%1" अपसारयितुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Remove External Script
sa: बाह्यलिपिं निष्कासयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Add or Modify External Script
sa: बाह्यलिपिं योजयतु वा परिवर्तयतु वा

en: Name:
sa: नामः:

en: Description:
sa: वर्णनम्‌:

[ctx: @info:placeholder]
en: Add command arguments…
sa: आदेशतर्कं योजयन्तु…

en: Command Line:
sa: आदेशपङ्क्तिः :

[ctx: @label:textbox]
en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information…</a></qt>
sa: <qt><a href="whatsthis1">तर्कस्वरूपस्य सूचना…</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%s - the subject of message</li><li>%from - the from email address</li><li>%cc - the list of cc email address</li><li>%bcc - the list of bcc email address</li><li>%body - the body of message</li><li>%inreplyto - the reply email address</li><li>%akonadiUrl - the akonadi url (as akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>
sa: <qt><p><strong>एतानि व्यञ्जनानि तर्कानाम् कृते उपयोक्तुं शक्यन्ते-</strong></p><ul><li> %s - सन्देशस्य विषयः</li><li> %from - the from ईमेल-सङ्केतः</li><li> %cc - cc ईमेल-सङ्केतस्य सूची</li><li> %bcc - bcc ईमेल-सङ्केतस्य सूची</li><li> %शरीर - सन्देशस्य शरीरम्</li><li> %inreplyto - उत्तर-ईमेल-सङ्केतः</li><li> %akonadiUrl - अकोनाडी url (अकोनाडी:?item=187020 के रूप में)</li></ul></p></qt>

en: Executable:
sa: निष्पादनीयः :

en: '%1' not found
sa: '%1' न लब्धम्

[ctx: @title:window]
en: Executable not found.
sa: निष्पादनीयं न लब्धम्।

en: Impossible to start executable
sa: कार्यान्वयनीयं आरभ्यतुं असम्भवम्

[ctx: @action]
en: External Script
sa: बाह्य लिपिः

en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु
