kdepim-addons - en to sa translation catalogue (19 entries)

en: CC:
sa: सी. सी.

en: BCC:
sa: बीसीसी :

[ctx: View->headers->]
en: &Brief Headers
sa: &संक्षिप्त शीर्षकम्

en: Show brief list of message headers
sa: सन्देशशीर्षकाणां संक्षिप्तसूचीं दर्शयतु

en: From:
sa: इत्यस्मात्‌:

en: (resent from %1)
sa: (%1 तः पुनः प्राप्तम्)

en: (receiver was %1)
sa: (ग्राहकः %1 आसीत्)

[ctx: To-field of the mail header.]
en: To:
sa: इत्यस्मै:

en: Date:
sa: दिनाङ्कः:

en: Bugzilla:
sa: बग्स् इत्यनेन सह :

en: MDN To:
sa: एमडीएन To:

en: Spam Status:
sa: स्पैम स्थितिः :

[ctx: View->headers->]
en: &Fancy Headers
sa: &फैन्सी हेडर्स

en: Show the list of headers in a fancy format
sa: शीर्षकस्य सूचीं आडम्बरपूर्णरूपेण दर्शयतु

en: Attachments:
sa: संलग्नकाः :

[ctx: View->headers->]
en: &Long Headers
sa: &दीर्घशीर्षकाः

en: Show long list of message headers
sa: सन्देशशीर्षकाणां दीर्घसूचीं दर्शयतु

[ctx: View->headers->]
en: &Standard Headers
sa: &मानक शीर्षक

en: Show standard list of message headers
sa: सन्देशशीर्षकाणां मानकसूचीं दर्शयतु
