kaddressbook - en to sk translation catalogue (107 entries)

en: Export CSV file...
sk: Exportovať CSV súbor...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
sk: Exportovať kontakty do súboru vo formáte s hodnotami oddelenými čiarkami.

en: Import CSV file...
sk: Importovať CSV súboru...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
sk: Importovať kontakty zo súboru vo formáte s hodnotami oddelenými čiarkami.

en: Which contact do you want to export?
sk: Ktorý kontakt chcete exportovať?

en: You have not selected any contacts to export.
sk: Nevybrali ste žiadne kontakty na exportovanie.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
sk: <qt>Nedá sa otvoriť súbor <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Nedá sa otvoriť súbor <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
sk: Dialóg importu CSV

[ctx: @label]
en: Importing contacts
sk: Importovanie kontaktov

[ctx: @label]
en: File to import:
sk: Súbor pre import:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
sk: Vybrať csv súbor pre import

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre spustenie výberu súboru, ktorý vám umožní zvoliť csv súbor pre importovanie.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
sk: Oddeľovač

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
sk: Čiarka

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
sk: Nastaviť oddeľovač polí na čiarku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
sk: Vyberte túto voľbu, ak váš csv súbor používa čiarku ako oddeľovač polí.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
sk: Nastaviť oddeľovač polí na bodkočiarku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
sk: Vyberte túto voľbu, ak váš csv súbor používa bodkočiarku ako oddeľovač polí.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
sk: Tabulátor

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
sk: Nastaviť oddeľovač polí na znak tabulátora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
sk: Vyberte túto voľbu, ak váš csv súbor používa znak tabulátora ako oddeľovač polí.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
sk: Medzera

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
sk: Nastaviť oddeľovač polí na znak medzery

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
sk: Vyberte túto voľbu, ak váš csv súbor používa znak medzery ako oddeľovač polí.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
sk: Nastaviť oddeľovač polí na vlastný znak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
sk: Vyberte túto voľbu, ak chcete použiť nejaký iný znak ako oddeľovač polí pre dáta vo vašom csv súbore.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
sk: Nastaviť vlastný znak oddeľovača

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
sk: Zadajte vlastný znak, ktorý sa použije ako znak oddeľovača. Ak zadáte viac ako 1 znak, iba prvý sa použije a zvyšné znaky budú ignorované.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
sk: Vyznačenie textu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
sk: Vybrať znak vyznačenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
sk: Vyberte znak, ktorý vaše csv dáta používajú na "vyznačenie" oddeľovača polí, ak sa stane, že sa tento znak objaví v rámci dát. Napríklad, ak je čiarka oddeľovač polí, potom každá čiarka vyskytujúca sa s dátami bude "vyznačená" tu zadaným znakom.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
sk: Formát dátumu:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
sk: <para><list><item>y: rok s 2 číslicami</item><item>Y: rok so 4 číslicami</item> <item>m: mesiac s 1 alebo 2 číslicami</item><item>M: mesiac s 2 číslicami</item> <item>d: deň s 1 alebo 2 číslicami</item><item>D: deň s 2 číslicami</item> <item>H: hodiny s 2 číslicami</item><item>I: minúty s 2 číslicami</item> <item>S: sekundy s 2 číslicami</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
sk: <para>Zadajte formát použitý pre dátumy zahrnuté vo vašich csv dátach. Použite nasledujúce sekvencie, ktoré vám pomôžu definovať formát:</para> <para><list><item>y: rok s 2 číslicami</item> <item>Y: rok so 4 číslicami</item> <item>m: mesiac s 1 alebo 2 číslicami</item> <item>M: mesiac s 2 číslicami</item> <item>d: deň s 1 alebo 2 číslicami</item> <item>D: deň s 2 číslicami</item> <item>H: hodiny s 2 číslicami</item> <item>I: minúty s 2 číslicami</item> <item>S: sekundy s 2 číslicami</item> </list></para><para>Príklad: "Y-M-D" zodpovedá datumu, ako je "2012-01-04"</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
sk: Textový kodek:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
sk: Vybrať textový kodek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
sk: Vyberte kódovanie znakov dát v csv súbore.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
sk: Vynechať prvý riadok súboru

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
sk: Vynechať prvý riadok csv súboru pri importe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete pri importe preskočiť prvý riadok csv dát. V mnohých prípadoch bude prvý riadok súboru csv riadok s komentárom popisujúcim poradie dátových polí obsiahnutých v súbore.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
sk: Použiť šablónu...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
sk: Uložiť šablónu...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
sk: Lokálny (%1)

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
sk: Musíte určiť najmenej jeden stĺpec.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
sk: Nie sú zatiaľ k dispozícii žiadne šablóny.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
sk: Nie sú dostupné žiadne šablóny.

[ctx: @title:window]
en: Template Name
sk: Meno šablóny

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
sk: Prosím, zadajte názov pre šablónu:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť vstupný súbor.

en: Device is not open
sk: Zariadenie nie je otvorené

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať šablónu '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
sk: Výber šablóny

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
sk: Prosím, vyberte šablónu, ktorá zodpovedá CSV súboru:

en: GMX address book file (*.gmxa)
sk: Súbor adresára GMX (*.gmxa)

en: Import GMX file...
sk: Importovať GMX súboru...

en: Import contacts from a GMX address book file.
sk: Importovať kontakty zo súboru adresára GMX.

en: Export GMX file...
sk: Exportovať GMX súbor...

en: Export contacts to a GMX address book file.
sk: Exportovať kontakty do súboru adresára GMX.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa otvoriť <b>%1</b> na čítanie.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
sk: %1 nie je súbor adresára GMX.

en: Import From LDAP server...
sk: Importovať zo servera LDAP...

en: Import contacts from an LDAP server.
sk: Importovať kontakty zo servera LDAP.

en: Import LDIF file...
sk: Importovať LDIF súboru...

en: Import contacts from an LDIF file.
sk: Importovať kontakty z LDIF súboru.

en: Export LDIF file...
sk: Exporovaťt LDIF súbor...

en: Export contacts to an LDIF file.
sk: Exportovať kontakty do LDIF súboru.

en: LDif Files (*.ldif)
sk: Súbory LDif (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
sk: Polia pre exportovanie

[ctx: @option:check]
en: Private fields
sk: Súkromné polia

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
sk: Exportovať súkromné polia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať súkromné polia kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
sk: Firemné polia

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
sk: Exportať firemné polia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať firemné polia kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
sk: Ostatné polia

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
sk: Exportovať ostatné polia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať ostatné polia kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
sk: Šifrovacie kľúče

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
sk: Exportovať šifrovacie kľúče

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať šifrovacie kľúče kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
sk: Obrázky

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
sk: Export obrázkov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať obrázok kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
sk: Možnosti exportovania

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
sk: Zobraziť meno ako celé meno

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
sk: Exportovať zobrazované meno ako celé meno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať zobrazované meno kontaktu v poli celého mena vCard. Toto môže byť vyžadované k správnemu zobrazeniu mena v GMail alebo Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
sk: Importovať vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
sk: Chcete importovať tento kontakt do vášho adresára?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
sk: Importovať všetko...

en: Import vCard...
sk: Importovať vCard...

en: Import contacts from a vCard file.
sk: Importovať kontakty zo súboru vCard.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
sk: Exportovať kontakty do súboru vCard 4.0.

en: Export vCard 4.0...
sk: Exportovať vCard 4.0...

en: Export vCard 3.0...
sk: Exportovať vCard 3.0...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
sk: Exportovať kontakty do súboru vCard 3.0.

en: Export vCard 2.1...
sk: Exportovať vCard 2.1...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
sk: Exportovať kontakty do súboru vCard 2.1.

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
sk: Vybrať vCard na import

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
sk: Import vCard zlyhal

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
sk: <para>Nepodarilo sa získať prístup k vCard:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
sk: Vybrali ste zoznam kontaktov, majú sa exportovať do viacerých súborov?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
sk: Exportovať do jedného súboru

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
sk: Exportovať do viacerých súborov
