korganizer - en to sl translation catalogue (40 entries)

en: Search &Directory Service
sl: Poišči storitev imenika

[ctx: @title:window]
en: Configure Day Numbers
sl: Nastavi številke dni

en: Show Date Number
sl: Pokaži številko datuma

en: Show day number
sl: Pokaži številko dneva

en: Show days to end of year
sl: Pokaži dneve do konca leta

en: Show both
sl: Pokaži oboje

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
sl: Ta vstavek prikazuje podatke o položaju dneva v letu.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
sl[0]: %1 dan pred koncem leta
sl[1]: %1 dneva pred koncem leta
sl[2]: %1 dnevi pred koncem leta
sl[3]: %1 dni pred koncem leta

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
sl[0]: %1 dan od začetka leta,
sl[1]: %1 dneva od začetka leta,
sl[2]: %1 dneve od začetka leta,
sl[3]: %1 dni od začetka leta,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
sl[0]: %1 dan do konca leta
sl[1]: %1 dneva do konca leta
sl[2]: %1 dnevi do konca leta
sl[3]: %1 dni do konca leta

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
sl: %1. teden

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
sl[0]: %1 teden od začetka leta
sl[1]: %1 tedna od začetka leta
sl[2]: %1 tedni od začetka leta
sl[3]: %1 tednov od začetka leta

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
sl: %1. teden (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
sl[0]: preostaja %1 teden
sl[1]: preostajata %1 tedna
sl[2]: preostajajo %1 tedni
sl[3]: preostaja %1 tednov

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
sl[0]: %1 teden do konca leta
sl[1]: %1 tedna do konca leta
sl[2]: %1 tedni do konca leta
sl[3]: %1 tednov do konca leta

[ctx: @title:window]
en: Configure Holidays
sl: Nastavitev praznikov

en: Use Israeli holidays
sl: Uporabi izraelske praznike

en: Show weekly parsha
sl: Pokaži tedenski parsha

en: Show day of Omer
sl: Pokaži dan Omerja

en: Show Chol HaMoed
sl: Pokaži Chol HaMoed

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
sl: Ta vstavek ponuja datum v židovskem koledarju.

en: This plugin displays the day's lunar phase (New, First, Last, Full). Currently, the phase is computed for noon at UTC; therefore, you should expect variations by 1 day in either direction.
sl: Ta vtičnik prikazuje lunarno fazo dneva (mlaj, prvi krajec, zadnji krajec, polno luno). Trenutno je faza izračunana opoldne ob UTC; zato lahko pričakujete spremembe do 1 dneva v katero koli smer.

[ctx: @title:window]
en: Configure Picture of the Day
sl: Nastavi Izbrano sliko dneva

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
sl: Način razmerja sličice

en: Ignore aspect ratio
sl: Prezri razmerje

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
sl: Sličica bo umerjena brez, da bi bilo ohranjeno razmerje.

en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerje

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
sl: Sličica bo umerjena v največji mogoči pravokotnik, ki je ves znotraj okvirja. Razmerje bo pri tem ohranjeno.

en: Keep aspect ratio by expanding
sl: Ob razširjanju ohrani razmerje

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
sl: Sličica bo umerjena v najmanjši mogoči pravokotnik, ki je ves zunaj okvirja. Razmerje bo pri tem ohranjeno.

en: Wikipedia POTD: %1
sl: Izbrana slika na Wikipediji: %1

en: Picture Page
sl: Stran s sliko

en: Loading...
sl: Nalaganje...

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
sl: <qt>Nalaganje <i>Izbrane slike</i> …</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
sl: <qt>Ta vstavek ponuja <i>Izbrano sliko</i> z Wikipedije.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
sl: Ta vstavek ponuja povezave na Wikipedijino stran »Na današnji dan«.

en: This day in history
sl: Na današnji dan

[ctx: Localized Wikipedia website]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/
sl: https://sl.wikipedia.org/wiki/

[ctx: Qt date format used by the localized Wikipedia]
en: MMMM_d
sl: d_MMMM

en: This month in history
sl: Ta mesec v zgodovini
