kaddressbook - en to sl translation catalogue (113 entries)

en: Export CSV file…
sl: Izvozi datoteko CSV…

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
sl: Izvozi stike v datoteko z vrednostmi, ločenimi z vejico.

en: Import CSV file…
sl: Uvozi datoteko CSV…

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
sl: Uvozi stike iz datoteke z vrednostmi, ločenimi z vejico.

en: Which contact do you want to export?
sl: Kateri stik želite izvoziti?

en: You have not selected any contacts to export.
sl: Za izvoz niste izbrali nobenega stika.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
sl: <qt>Datoteke <b>%1</b> ni mogoče odpreti.</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Datoteke <b>%1</b> ni mogoče odpreti</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
sl: Pogovorno okno za uvoz CSV

[ctx: @label]
en: Importing contacts
sl: Uvažanje stikov

[ctx: @label]
en: File to import:
sl: Datoteka za uvoz:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
sl: Izberite datoteko CSV, ki naj se uvozi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
sl: Kliknite ta gumb, da odprete izbiralnik datotek, ki vam bo omogočil izbrati datoteko CSV za uvoz.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
sl: Razmejilnik

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
sl: Vejica

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
sl: Razmejilnik polj nastavi na vejico

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
sl: Izberite to možnost, če datoteka CSV za razmejevanje polj uporablja vejico.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
sl: Podpičje

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
sl: Razmejilnik polj nastavi na podpičje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
sl: Izberite to možnost, če datoteka CSV za razmejevanje polj uporablja podpičje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
sl: Razmejilnik polj nastavi na tabulator

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
sl: Izberite to možnost, če datoteka CSV za razmejevanje polj uporablja tabulator.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
sl: Presledek

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
sl: Razmejilnik polj nastavi na presledek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
sl: Izberite to možnost, če datoteka CSV za razmejevanje polj uporablja presledek.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
sl: Razmejilnik polj nastavi na znak po meri

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
sl: Izberite to možnost, če datoteka CSV za razmejevanje polj uporablja nek drug znak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
sl: Nastavite razmejilni znak po meri

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
sl: Vnesite znak po meri, ki bo uporabljen kot razmejilni znak. Če vnesete več kot en znak, bo uporabljen le prvi, ostali pa bodo prezrti.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
sl: Narekovaj besedila:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
sl: Izberite znak narekovaja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
sl: Izberite znak, ki ga podatki CSV uporabljajo za obdajanje razmejilnika polj, če se razmejilni znak pojavi znotraj podatkov. Na primer, če je razmejilnik polj vejica, bo vsaka vejica, ki se pojavi znotraj podatkov, obdana s tu določenim znakom.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
sl: Brez

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
sl: Oblika datuma:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
sl: <para><list><item>y: leto z dvema števkama</item><item>Y: leto s štirimi števkami</item><item>m: mesec z eno ali dvema števkama</item><item>M: mesec z dvema števkama</item><item>d: dan z eno ali dvema števkama</item><item>D: dan z dvema števkama</item><item>H: ure z dvema števkama</item><item>l: minute z dvema števkama</item><item>S: sekunde z dvema števkama</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
sl: <para>Navedite obliko datumov, ki bo uporabljena v datoteki CSV. Za določitev oblike uporabite naslednje znake:</para><para><list><item>y: leto z dvema števkama</item><item>Y: leto s štirimi števkami</item><item>m: mesec z eno ali dvema števkama</item><item>M: mesec z dvema števkama</item><item>d: dan z eno ali dvema števkama</item><item>D: dan z dvema števkama</item><item>H: ure z dvema števkama</item><item>l: minute z dvema števkama</item><item>S: sekunde z dvema števkama</item></list></para><para>Primer: »Y-M-D« ustreza datum oblike »2012-04-22«.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
sl: Kodek za besedilo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
sl: Izberite kodek za besedilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
sl: Izberite kodiranje znakov za podatke v datoteki CSV.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
sl: Preskoči prvo vrstico datoteke

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
sl: Pri uvozu preskoči prvo vrstico datoteke CSV

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
sl: Označite to polje, če želite, da uvažanje preskoči prvo vrstico podatkov iz datoteke CSV. V mnogih primerih je prva vrstica datoteke CSV opomba in opisuje vrstni red podatkovnih polj v datoteki.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template…
sl: Uveljavi predlogo…

[ctx: @action:button]
en: Save Template…
sl: Shrani predlogo…

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
sl: Krajevno (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Latin1
sl: Latinsko1

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
sl: Dodeliti morate vsaj en stolpec.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
sl: Razpoložljive ni še nobene predloge.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
sl: Ni razpoložljivih predlog

[ctx: @title:window]
en: Template Name
sl: Ime predloge

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
sl: Vnesite ime predloge:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
sl: Ni mogoče odpreti vhodne datoteke.

en: Device is not open
sl: Naprava ni odprta

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
sl: Ali resnično želite izbrisati predlogo »%1«?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
sl: Izbor predloge

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
sl: Izberite predlogo, ki se ujema z datoteko CSV:

en: GMX address book file (*.gmxa)
sl: Datoteka imenika GMX (*.gmxa)

en: Import GMX file…
sl: Uvozi datoteko GMX…

en: Import contacts from a GMX address book file.
sl: Uvozi stike iz datoteke imenika GMX.

en: Export GMX file…
sl: Izvozi v datoteko GMX…

en: Export contacts to a GMX address book file.
sl: Izvozi stike v datoteko imenika GMX.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
sl: <qt><b>%1</b> ni mogoče odpreti za branje.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
sl: %1 ni datoteka imenika GMX.

en: Import From LDAP server…
sl: Uvozi s strežnika LDAP…

en: Import contacts from an LDAP server.
sl: Uvozi stike s strežnika LDAP.

en: Import LDIF file…
sl: Uvozi datoteko LDIF…

en: Import contacts from an LDIF file.
sl: Uvozi stike iz datoteke LDIF.

en: Export LDIF file…
sl: Izvozi datoteko LDIF…

en: Export contacts to an LDIF file.
sl: Izvozi stike v datoteko LDIF.

en: LDif Files
sl: Datoteke LDif

en: LDif Files (*.ldif)
sl: Datoteke LDif (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
sl: Polja za izvoz

[ctx: @option:check]
en: Private fields
sl: Zasebna polja

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
sl: Izvozi zasebna polja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti zasebna polja stikov.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
sl: Poslovna polja

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
sl: Izvozi poslovna polja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti poslovna polja stikov.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
sl: Druga polja

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
sl: Izvozi druga polja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti druga polja stikov.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
sl: Šifrirni ključi

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
sl: Izvozi šifrirne ključe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti šifrirne ključe stikov.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
sl: Slike

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
sl: Izvozi slike

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
sl: Označite to polje, če želite v izhodno datoteko vCard izvoziti slike stikov.

[ctx: @title:group]
en: Export options
sl: Možnosti izvoza

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
sl: Ime za prikaz kot polno ime

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
sl: Izvozi ime za prikaz kot polno ime

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
sl: Označite to polje, če želite v polje s polnim imenom izvoziti ime za prikaz. To je včasih potrebno za pravilen prikaz imena v GMailu in na Androidu.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
sl: Uvozi vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
sl: Ali želite uvoziti ta stik v vaš imenik?

[ctx: @action:button]
en: Import All…
sl: Uvozi vse…

en: Import vCard…
sl: Uvozi vCard…

en: Import contacts from a vCard file.
sl: Uvozi stike iz datoteke vCard.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
sl: Izvozi stike v datoteko vCard 4.0.

en: Export vCard 4.0…
sl: Izvozi vCard 4.0…

en: Export vCard 3.0…
sl: Izvozi vCard 3.0…

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
sl: Izvozi stike v datoteko vCard 3.0.

en: Export vCard 2.1…
sl: Izvozi vCard 2.1…

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
sl: Izvozi stike v datoteko vCard 2.1.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
sl: Datoteke vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Vse datoteke (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
sl: Izberite vCard, ki naj se uvozi

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
sl: Uvoz vCarda ni uspel

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
sl: <para>Ni mogoče dostopati do vCarda:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
sl: Izbrali ste seznam stikov. Ali naj bodo izvoženi v več datotek?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
sl: Izvozi v eno datoteko

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
sl: Izvozi v več datotek

en: Import Windows Contact file…
sl: Uvozi datoteko Windows Contact…

en: Import contacts from windows contact file.
sl: Uvozi stike iz datoteke Windows Contact.

en: Windows Contact file (*.contact)
sl: Datoteka Windows Contact (*.contact)
