messageviewerheaderplugins - en to sr@ijekavian translation catalogue (22 entries)

en: [vCard]
sr@ijekavian: [в‑кард]

en: CC:
sr@ijekavian: ЦЦ:

en: BCC:
sr@ijekavian: БЦЦ:

[ctx: View->headers->]
en: &Brief Headers
sr@ijekavian: Саже&та заглавља

en: Show brief list of message headers
sr@ijekavian: Прикажи сажет списак заглавља поруке

en: From:
sr@ijekavian: Од:

en: To:
sr@ijekavian: За:

[ctx: View->headers->]
en: &Enterprise Headers
sr@ijekavian: &Пословна заглавља

en: Show the list of headers in Enterprise style
sr@ijekavian: Прикажи списак заглавља у пословном стилу

en: (resent from %1)
sr@ijekavian: (поново послато из %1)

en: (receiver was %1)
sr@ijekavian: (прималац је %1)

[ctx: To-field of the mail header.]
en: To:
sr@ijekavian: За:

en: Date:
sr@ijekavian: Датум:

en: Bugzilla:
sr@ijekavian: Бубаждаја:

en: MDN To:
sr@ijekavian: МДН за:

en: Spam Status:
sr@ijekavian: Стање спама:

[ctx: View->headers->]
en: &Fancy Headers
sr@ijekavian: По&модна заглавља

en: Show the list of headers in a fancy format
sr@ijekavian: Прикажи списак заглавља у помодном формату

[ctx: View->headers->]
en: &Long Headers
sr@ijekavian: &Дугачка заглавља

en: Show long list of message headers
sr@ijekavian: Прикажи дугачак списак заглавља поруке

[ctx: View->headers->]
en: &Standard Headers
sr@ijekavian: &Стандардна заглавља

en: Show standard list of message headers
sr@ijekavian: Прикажи стандардни списак заглавља поруке
