messageviewerheaderplugins - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (19 entries)

[ctx: View->headers->]
en: &Brief Headers
sr@ijekavianlatin: Saže&ta zaglavlja

en: Show brief list of message headers
sr@ijekavianlatin: Prikaži sažet spisak zaglavlja poruke

en: From:
sr@ijekavianlatin: Od:

en: To:
sr@ijekavianlatin: Za:

[ctx: View->headers->]
en: &Enterprise Headers
sr@ijekavianlatin: &Poslovna zaglavlja

en: Show the list of headers in Enterprise style
sr@ijekavianlatin: Prikaži spisak zaglavlja u poslovnom stilu

en: (resent from %1)
sr@ijekavianlatin: (ponovo poslato iz %1)

en: (receiver was %1)
sr@ijekavianlatin: (primalac je %1)

[ctx: To-field of the mail header.]
en: To:
sr@ijekavianlatin: Za:

en: Date:
sr@ijekavianlatin: Datum:

en: Bugzilla:
sr@ijekavianlatin: Bubaždaja:

en: MDN To:
sr@ijekavianlatin: MDN za:

en: Spam Status:
sr@ijekavianlatin: Stanje spama:

[ctx: View->headers->]
en: &Fancy Headers
sr@ijekavianlatin: Po&modna zaglavlja

en: Show the list of headers in a fancy format
sr@ijekavianlatin: Prikaži spisak zaglavlja u pomodnom formatu

[ctx: View->headers->]
en: &Long Headers
sr@ijekavianlatin: &Dugačka zaglavlja

en: Show long list of message headers
sr@ijekavianlatin: Prikaži dugačak spisak zaglavlja poruke

[ctx: View->headers->]
en: &Standard Headers
sr@ijekavianlatin: &Standardna zaglavlja

en: Show standard list of message headers
sr@ijekavianlatin: Prikaži standardni spisak zaglavlja poruke
