kmail_text_vcard_plugin - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Attached business card | Attached business cards
sv[0]: Bifogat visitkort
sv[1]: Bifogade visitkort

en: [Add this contact to the address book]
sv: [Lägg till kontakten i adressboken]

en: [Update this contact in the address book]
sv: [Uppdatera kontakten i adressboken]

en: [This contact is already in addressbook]
sv: [Kontakten finns redan i adressboken]

en: View Business Card
sv: Visa visitkort

en: Save Business Card As...
sv: Spara visitkort som...

en: Add this contact to the address book.
sv: Lägg till kontakten i adressboken.

en: Update this contact to the address book.
sv: Uppdatera kontakten i adressboken.

en: Add "%1" to the address book.
sv: Lägg till "%1" i adressboken.

en: Update "%1" to the address book.
sv: Uppdatera "%1" i adressboken.

en: Save Business Card
sv: Spara visitkort

en: The vCard's primary email address is not in addressbook.
sv: Den primära e-postadressen på detta visitkort finns inte i adressboken.

en: There are two or more contacts with same email stored in addressbook.
sv: Det finns två eller flera kontakter med samma e-postadress lagrade i adressboken.

en: The vCard was updated in your address book; you can add more information to this entry by opening the address book.
sv: Detta visitkort uppdaterades i adressboken. Det går att lägga till mer information i posten genom att öppna adressboken.

en: Email not specified
sv: E-post ej angiven
