kdepim-addons - en to sv translation catalogue (68 entries)

en: Still verify the signature, if a domain is only testing DKIM
sv: Verifiera ändå signatur, även om en domän bara testar DKIM

en: Use relaxed parsing when reading "Authentication-Result" header
sv: Använd fri tolkning vid läsning av huvud för "Behörighetskontrollresultat"

en: Nothing
sv: Ingenting

en: Warning
sv: Varning

en: Error
sv: Fel

en: Treat RSA-SHA1 sign algorithm as:
sv: Behandla RSA-SHA1 signeringsalgoritm som:

en: Treat small Key as:
sv: Behandla liten nyckel som:

en: Configure
sv: Anpassa

en: Authentication Server verified:
sv: Behörighetskontrollserver verifierad:

[ctx: @title:window]
en: Configure Authentication Verified Server
sv: Anpassa behörighetskontrollserver

en: New Server:
sv: Ny server:

en: New Server
sv: Ny server

en: Modify Server
sv: Ändra server

en: Do you want to delete selected server(s) name?
sv: Vill du ta bort valda servernamn?

[ctx: @title:window]
en: Configure DKIM
sv: Anpassa DKIM

en: General
sv: Allmänt

en: Record Keys
sv: Lagra nycklar

en: Policy
sv: Princip

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Enable DKIM Support
sv: Aktivera stöd för DKIM

en: Save DKIM Result
sv: Spara DKIM-resultat

en: Replace DKIM result by Authentication-Result header value
sv: Ersätt DKIM-resultat med huvudvärde för Behörighetskontrollresultat

en: Save Record Key:
sv: Spara lagrad nyckel:

en: Save
sv: Spara

en: Save and Compare
sv: Spara och jämför

en: Check if e-mail should be signed
sv: Kontrollera om e-post ska signeras

en: Use DMARC to heuristically determine if an e-mail should be signed
sv: Använd DMARC för att bestämma heuristiskt om e-post ska signeras

en: Use default rule
sv: Använd standardregel

en: Autogenerate rule
sv: Skapa regel automatiskt

en: Read Authentication-Results header
sv: Läs behörighetskontrollhuvud

en: Autogenerate when Sender in SDID
sv: Generera automatiskt när avsändare i SDID

en: Show Rules
sv: Visa regler

[ctx: @title:window]
en: Configure Expiry Account Trash Folder
sv: Anpassa utgång av papperskorgskatalog för konton

[ctx: @title:window]
en: Configure Folder Settings
sv: Anpassa kataloginställningar

en: Modify
sv: Ändra

en: View
sv: Visa

en: Expiry
sv: Utgångstid

en: Template
sv: Mall

en: It will override all settings for each selected folder. Do you want to continue?
sv: Överskrider alla inställningar för varje markerad katalog. Vill du fortsätta?

en: Save Folder Settings
sv: Spara kataloginställningar

en: Select
sv: Markera

en: Unselect
sv: Avmarkera

[ctx: @title:window]
en: Configure Gravatar
sv: Anpassa Gravatar

en: Enable Gravatar Support
sv: Aktivera stöd för Gravatar

[ctx: @title:window]
en: Create
sv: Skapa

[ctx: @title:window]
en: Edit
sv: Redigera

en: Server Name:
sv: Servernamn:

en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information...</a></qt>
sv: <qt><a href="whatsthis1">Information om argumentformat...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%u - url used by command</li></ul></strong></p></qt>
sv: <qt><p><strong>Följande uttryck kan användas för väljare:</strong></p><ul><li>%u - webbadress använd av kommandot</li></ul></strong></p></qt>

en: Command line:
sv: Kommandorad:

en: Executable:
sv: Körbart program:

[ctx: @title:window]
en: Configure Open Url With Plugin
sv: Anpassa öppna webbadress med insticksprogram

[ctx: @action:button]
en: Add Rule...
sv: Lägg till regel...

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
sv: Ta bort regel

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule...
sv: Ändra regel...

en: Rule already exists.
sv: Regel finns redan.

en: Duplicate Rule
sv: Duplicera regel

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
sv[0]: Vill du ta bort regeln?
sv[1]: Vill du ta bort reglerna?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
sv: Ta bort regel

en: Add Rule...
sv: Lägg till regel...

en: Edit Rule...
sv: Redigera regel...

en: Remove Rule | Remove Rules
sv[0]: Ta bort regel
sv[1]: Ta bort regler

[ctx: @title:window]
en: Configure Scam Settings
sv: Anpassa bedrägeri-inställningar

en: Domain
sv: Domän

en: Check
sv: Kontrollera

en: Disable All Check
sv: Inaktivera alla kontroller

en: Redirect Url
sv: Omdirigera webbadress

en: Has Ip
sv: Har IP
