kdepim-addons - en to sv translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
sv: Anpassa regel

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
sv: Typ:

[ctx: @label:textbox]
en: Contains:
sv: Innehåller:

en: Body
sv: Text

en: Subject
sv: Rubrik

en: To
sv: Till

en: Cc
sv: Kopia

en: Bcc
sv: Dold kopia

en: Unread
sv: Oläst

en: Important
sv: Viktigt

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
sv: Anpassa Innan brev tas bort

[ctx: @action]
en: Confirm Before Deleting
sv: Bekräfta innan borttagning

en: Configure
sv: Anpassa

en: Do you want to delete this email?
    %1
sv: Vill du ta bort brevet?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
sv: Bekräfta borttagning av brev

[ctx: @option:check]
en: Apply to All
sv: Verkställ för alla

en: The message with subject '%2' contains '%1'
sv: Brevet med rubrik '%2' innehåller '%1'

en: The message with subject '%1' is %2
sv: Brevet med rubrik '%1' är %2

[ctx: @action:button]
en: Add Rule…
sv: Lägg till regel…

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
sv: Ta bort regel

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule…
sv: Ändra regel…

en: Type
sv: Typ

en: Pattern
sv: Mönster

en: Add Rule…
sv: Lägg till regel…

en: Edit Rule…
sv: Redigera regel…

en: Remove Rule | Remove Rules
sv[0]: Ta bort regel
sv[1]: Ta bort regler

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
sv[0]: Vill du ta bort den här regeln?
sv[1]: Vill du ta bort de här reglerna?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
sv: Ta bort regel

en: Same rule already exists.
sv: En likadan regel finns redan.

[ctx: @title:window]
en: Create Rule
sv: Skapa regel
