kdepim-addons - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: AddressBook info
sv: Adressboksinformation

en: Name of user
sv: Användarens namn

en: Get Info From AddressBook
sv: Hämta information från adressbok

en: Use this tool to get user info from akonadi database
sv: Använd verktyget för att hämta användarinformation från akonadi-databasen

en: Configure Addressbook Tool Plugin
sv: Anpassa verktygsinsticksprogrammet adressbok

en: Get Email...
sv: Hämta e-post...

en: No Contact found in addressbook for %1
sv: Ingen kontakt hittades i adressboken för %1

en: No preferred email found for %1
sv: Ingen föredragen e-postadress hittades för %1

en: The preferred email for %1 is %2
sv: Den föredragna e-postadressen för %1 är %2

en: No Birthday found for %1
sv: Ingen födelsedag hittades för %1

en: Birthday for %1 is %2
sv: Födelsedagen för %2 är %1

en: No Address found for %1
sv: Ingen adress hittades för %1

en: Address found for %1 is %2
sv: Adressen som hittades för %1 är %2
